Tentokrát k němu měli blizoučko, ale srdnatě bojující hosté z Vysočiny dokázali zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a navzdory početní nevýhodě si odvezli bod za remízu 2:2. „Prohrávali jsme o dva góly, takže bod bereme,“ uvedl kouč Velkého Meziříčí.

Svěřenci trenéra Jana Šimáčka inkasovali v úvodu obou poločasů. V první půli se už ve 12. minutě prosadil Josefík, který skóroval hlavou po centru z pravé strany. Uherský Brod pak kontroloval průběh zápasu, aktivní byl zejména Michalec, ale oba týmy šly poprvé do kabin za stavu 1:0.

Ruský brankář jihlavské Dukly Maxim Žukov je velkou oporou svého týmu také v letošním play-off.
Gesto Žukova: Vlajku na helmě si přelepí. Agent souhlasil, vysvětlil Ščerban

Na tom nezměnil nic ani roh ve 43. minutě, po němž pohotově pálil R. Demeter, ale Jícha se zaskvěl výborným zákrokem. Hosté si však nepohlídali ani vstup do druhého poločasu a už po třech minutách ztráceli dva góly.

Rozhodčí Grečmal odpískal penaltu za hraní rukou a Michalec poslal Dubce na druhou stranu – 2:0. „Posoudil ji jako úmyslnou, Martinu Pužovi při střele odlétla od těla. Těžko posoudit,“ ulevil si Šimáček.

V pátečním divizním derby se z výhry 1:0 nad ždíreckým Tatranem (v zelených dresech) radovali fotbalisté Havlíčkova Brodu ( v černobílé kombinaci).
VIDĚLI JSME: Slovan doma přetlačil Tatran, Velká Bíteš ukončila trápení ve Žďáře

Potom se začali však osmělovat i hosté. Po sérii rohových kopů se k míči dostal Nedvěd a snížil na 2:1. Z následného náporu však nic nevytěžili. „Vypadalo to, že bychom mohli zápas otočit,“ litoval Šimáček.

Závěr utkání byl hodně emotivní a dramatický. Zkraje poslední desetiminutovky se během dvou minut vykartoval Pavlík, ale ani to Velké Meziříčí nepoložilo. V 87. minutě odpískal Grečmal penaltu i proti domácímu týmu a zkušený R. Demeter ustál tíhu okamžiku – 2:2. „Martin byl přemotivovaný, vyloučení bylo zbytečné. Domácí nám ale vyrovnání usnadnili, byli pasivní. Honza Nedvěd individuálně přešel přes hráče, byl faulován a Robin Demeter z penalty vyrovnal,“ ukončil hodnocení zápasu Šimáček.