Bude to první ze dvou dohrávek domácích odložených utkání z první poloviny dubna. Ve středu od 17.30 se v novoměstské aréně představí celek Uherského Brodu.

Je to paradox, ale teprve poslední dubnovou středu si hráči Nového Města na Moravě odbydou domácí premiéru v jarní části této sezony Moravskoslezské fotbalové ligy.

Čtyři branky a dvě červené karty byly k vidění v sobotním utkání Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) a Bystřice nad Pernštejnem (v červenočerném).
Karetní mariáš! Fotbalisté z Vysočiny v divizi měli o víkendu notně horké hlavy

Úvodní zápas proti Frýdku-Místku odehráli ve žďárském azylu, další dva domácí duely odložilo deštivé počasí, které způsobilo neregulérní terén.

Dnešní dohrávka 22. kola bude pro novoměstské hodně důležitá. Po čtyřech porážkách v řadě se totiž nebezpečně přiblížili sestupovým příčkám. „Věřím, že právě díky domácím dohrávkám se nám podaří tuto sérii zlomit,“ přiznal kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

Dnešní zápas je důležitý už jen při pohledu na tabulku. Třinácté Nové Město má na šestnáctý Uherský Brod náskok jen dvou bodů.

Sobotní porážka 1:2 v Humpolci znamená, že fotbalisté Staré Říše (v červeném) ještě musí ve zbývajících kolech této sezony zabojovat o záchranu divize.
Fotbalisté Staré Říše si notně zavařili. Poslední Humpolec dostal řádnou vzpruhu

Podobně zásadní duel hráči Sportovního fotbalového klubu v sobotu nezvládli na hřišti nováčka z Frýdlantu. „Na menším hřišti a těžkém terénu šlo spíše o boj. Byl to remízový zápas, bohužel jsme v závěru udělali chybu, která nás stála remízu. Vašíček ve vápně zbytečně fauloval a domácí z penalty rozhodli,“ postýskl si po těsné prohře 0:1.

Mrzely jej i nevyužité slibné šance. „Sytař v nadějné pozici neprostřelil gólmana. Matulka pak sólový nájezd také vinou špatného terénu nemohl zakončit přesněji,“ dodal Michal.


Načítám tabulku ...