Velký tlak zvládli, ale vyhráno ani zdaleka nemají. Doslova existenční duel se v neděli podařilo třetiligovým fotbalistům Velkého Meziříčí nad Vítkovicemi dovést k úspěšnému konci po výhře 3:1.

Souboj předposledního celku s posledním byl v nedělním dopoledni k vidění na Tržišti. Jenže zatímco beznadějně poslední Vítkovice již mají sestup do divize prakticky jistý, celek z Vysočiny je stále ve hře.

K uchování naděje a hlavně přiblížení se dalším soupeřům ovšem musel naplno bodovat. „To jsme si před zápasem všichni velice dobře uvědomovali,“ potvrdil kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Tomu na klidu nepřidaly peripetie ohledně místa zápasu. „Po vydatných deštích se v pátek rozhodlo o přeložení utkání na naši umělou trávu. V sobotu ale déšť ustal, proto jsme se nakonec rozhodli zápas odehrát přece jenom na přírodní trávě. Byla s tím spousta starostí, ale výsledek a nakonec i stav hřiště jsou pozitivní,“ oddechl si.

Oddechnout si Šimáček musel také po tom, kdy tentokrát jeho svěřenci dvoubrankový náskok, což už se jim letos tolikrát stalo, po pauze neztratili.

„Z týmu jsem cítil, že tentokrát si vedení nenecháme vzít. Navíc kvalita Vítkovic, byť měly snaživé hráče, nebyla taková, aby nám to zkomplikovali,“ poukázal.

Na celky v tabulce nad nimi tak mají fotbalisté Velkého Meziříčí jen minimální ztrátu. „Měl jsem v neděli z naší hry dobrý pocit. Ale zase jsme jen splnili povinnost. Snad bude tato výhra psychickou vzpruhou a nakopne nás do dalších zápasů,“ doufal Šimáček.


Načítám tabulku ...