Prohráli 0:2, ale za svůj výkon se stydět nemuseli. Po utkání 27. kola Moravskoslezské fotbalové ligy ve Znojmě si hráči i trenéři Vrchoviny notně stěžovali na výkon trojlístku sudích. „Nechceme brečet, ale je to pořád dokola,“ mračil se asistent trenéra Nového Města Petr Follprecht.

První gól jeho svěřenci inkasovali přesně po půlhodině hry. „Jemu však předcházely dvě sporné situace. Nejprve faul na našeho hráče před vápnem Znojma. Následoval protiútok domácích, při němž si na půlce hřiště jeden z jejich hráčů balon evidentně posunul rukou,“ popisoval Follprecht.

Současně ale dodal, že si celek z jižní Moravy gól zasloužil. „V první půlce měli dvě tři vyložené příležitosti. Ale také my jsme hrozili. Volej Bači i hlavičku Dudy ale skvěle zlikvidoval výborný gólman Znojma,“ uznal.

Do druhé půle vlétli hosté jako uragán a Vacek z tlaku dokázal vyrovnat. Radost však trvala jen krátce. „Pomezní sudí mával ofsajd. Už jsme si sestříhali video, kde je podle nás jasně vidět, že v době nahrávky byl Vacek dobrý metr za posledním hráčem soupeře,“ zlobil se.

O chvíli později se lavička Sportovního fotbalového klubu zlobila ještě více. „Průnik Šteffla do vápna skončil zákrokem, který bych ještě dokázal pochopit, že sudí mohl, ale i nemusel vyhodnotit jako faul. Domácí ale špatně odkopli, Hekerle se zmocnil balonu a byl ve vápně zcela jasně sestřelený. Čistokrevná penalta, píšťalka ale opět mlčela,“ sdělil asistent SFK.

Krátce po hodině hry navíc přišlo rozhodnutí v podobě druhého gólu v brance Šmídy. „Ledecký zakončoval do prázdné branky zcela volný, protože předtím Kubovi Novotnému v náběhu zcela evidentně podrazil nohy. Sudí byl blízko toho, ten zákrok musel vidět,“ kroutil hlavou.

Relativní spokojenost s hrou tak v Novém Městě sotva vyvážila zlobu z konečného výsledku. „Klukům jsem po utkání v kabině řekl, že i kdybychom tu nějaký gól dali, body bychom si stejně neodvezli,“ přemítal Follprecht.

Podání protestu ke komisi rozhodčích Follprecht příliš nepodporuje. „Podle mého to nemá cenu, ale ještě jsme nad tím nepřemýšleli. Body nám to stejně žádné nedá, ale ještě uvidíme,“ potvrdil.

Už ve středu si fotbalisté Vrchoviny mohou spravit chuť. V domácím prostředí přivítají od 17.30 v dohrávce 24. kola třetí ligy juniorku Baníku Ostrava.

„Výkon jsme v pátek podali dobrý, o to více mě mrzí, že jsme nebrali žádný bod. Přitom Znojmo má velice dobré hráče. Na juniorku Baníku se musíme dobře připravit. Hrajeme doma, kde potřebujeme bodovat s kýmkoliv. Je třeba body jakkoliv urvat,“ neskrýval Follprecht.


Načítám tabulku ...