S novou posilou v základní sestavě by měli do sobotního utkání osmého kola Moravskoslezské fotbalové ligy na půdě juniorky Sigmy Olomouc vyběhnout hráči Velkého Meziříčí. „Z druholigové Líšně se nám podařilo získat středního záložníka Patrika Demetera,“ potěšilo trenéra Velmezu Jana Šimáčka.

Sedmadvacetiletý středopolař se tak v jednom týmu sejde se starším bratrem Robinem. „Jsou si docela podobní, také Patrik chce hodně hrát s balonem. Už má něco odehráno v první i druhé lize, věřím, že bude na hřišti znát. Moc jsme potřebovali získat někoho, kdo zpevní střed pole a dá naší hře řád,“ popisoval.

Venku se letos Velkému Meziříčí daří mnohem více než na domácím hřišti. „Je to tak, venku od nás nikdo neočekává, že budeme tvořit hru. Kvůli velkým výpadkům v sestavě nyní nemáme takovou kvalitu, proto nám zodpovědná hra odzadu sedí více," neskrýval.

V Olomouci jeho svěřenci nemají co ztratit. „Jedeme tam s respektem, ale určitě ne se strachem. Rozhodně nemůžeme hrát nějaký bláznivý fotbal nahoru dolů. Chcem být kompaktní v bloku a spoléhat na rychlé brejky a standardní situace," doplnil Šimáček.

Taktéž v dopoledním termínu, ale až v neděli, se na hřišti rezervy ostravského Baníku představí fotbalisté Nového Města na Moravě. „Čeká nás rychlé a technické mužstvo, které hraje hodně ofenzivně. Ne nadarmo je juniorka Baníku první v tabulce,“ nastínil kouč Vrchoviny Pavel Procházka.

Jeho celek v týdnu navíc postihl další problém. „Celý tým si prochází virózou, včetně realizačního týmu. Je to hodně nepříjemné, o složení základní sestavy tak rozhodneme až těsně před zápasem,“ přemítal.

Po dvou domácích prohrách by jeho tým potřeboval bodovat. „Musíme se především vyvarovat zbytečných individuálních chyb,“ zdůraznil Procházka.

Taktéž v neděli dopoledne odehraje své utkání juniorka FC Vysočina. Jihlavští mladíčci se budou prezentovat na hřišti posledního Znojma.

Program 8. kola MSFL
PÁTEK: Hlučín – Dolní Benešov (18.00).
SOBOTA: Otrokovice – Blansko, Frýdek-Místek – Kroměříž – Olomouc B – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (vše 10.15), Rosice – Vratimov, Uherský Brod – Uničov (oba 15.30).
NEDĚLE: Ostrava B – NOVÉ MĚSTO N. M. (10.00), Slovácko B – Zlín B, Znojmo – JIHLAVA B (oba 10.15).


Načítám tabulku …