Naposledy musela jihlavská záloha kousat porážku 0:3 ve Vyškově. A to přitom odehrála páté kolo Moravskoslezské ligy posílena o osm hráčů širšího druholigového kádru. Na druhou stranu to byl velký zásah do sestavy. Mohlo se to projevit? „Hráči by si s tím měli umět poradit. Co se týká taktiky, ta zůstává stejná, protože první tým i my hrajeme stejným stylem. Jde jen o herní návyky na sebe, jedině v tom je to horší. Herní automatismy tam samozřejmě chybí,“ říká kouč Jihlavy B Michal Kadlec.

V některých fázích zápasu to bylo znát. „Kluci na sebe nejsou tak zvyklí, někdy si dávali zbytečně přednost. A z toho třeba plynuly nějaké chyby a šance soupeře. Ale v první půlce je nepotrestal,“ doplňuje.

Jihlava B v MSFL
2. kolo: Zlín B 2:3 (D)
3. kolo: Hlučín 0:1 (V)
1. kolo: Rosice 1:5 (V)
4. kolo: Vrchovina 1:4 (D)
5. kolo: Vyškov 0:3 (V)

18. místo 0 – 0 – 5 (4:16) 0 bodů

S favorizovaným Vyškovem hosté drželi krok necelou hodinu. Než je „popravil“ exjihlavský Simr, který otevřel skóre. „Ten první gól to zlomil. Nepohlídali jsme si centr na zadní tyč. A vždycky se vám pak hraje lépe, když jdete do vedení,“ tvrdí trenér.

Jeho týmu se snaha upřít nedala. Vyrovnat mohl, ale v koncovce to prostě v této sezoně skřípe. „My si nějaké náznaky šancí vypracujeme, ale pak nejsme přesní ve finální fázi. Ještě víc než tenhle zápas nás ale musí mrzet ten v Hlučíně, kde jsme ty šance měli velké, ale neproměnili je,“ tvrdí Kadlec, jehož svěřenci dali za pět zápasů jen čtyři branky!

A když ztrácíte, musíte hru otevřít, čehož Vyškov využil k dalším dvěma pojistkám. „Vyškov potvrdil, že má zkušené mužstvo a bude patřit k týmům, které budou hrát nahoře. Ale myslím, že jsme tam neodehráli špatný zápas. Měl třetiligové parametry,“ doplňuje Kadlec.

Nicméně první body to jeho týmu nepřineslo. „My řešíme hlavně výkon, ale s výsledky samozřejmě spokojeni nejsme. Je to už dlouhá série, a já věřím, že to dokážeme zlomit. Musíme se chytit tím, že neinkasujeme. Od toho se to vše odvíjí. Zatím krutě platíme za chyby, které děláme. Soupeři je dokáží potrestat. Určitě se v tom musíme zlepšit,“ má jasno. „Těch inkasovaných branek je opravdu dost, i když teď ve Vyškově to trochu zkresluje. Ty dva góly jsme dostali, když jsme hráli nahoru a hru otevřeli,“ dodává Michal Kadlec.