Víkendové 23. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy nebylo pro kluby z Vysočiny příliš úspěšné. Přitom se všechny tři představily na vlastním stadionu.

Už šestou jarní prohru zaknihovali fotbalisté juniorky FC Vysočina. Ti Hlučínu podlehli 0:3 a jejich trápení jakoby nebralo konce.

Ve druhé polovině sezony ještě svěřenci trenéra Michala Veselého nebodovali a na posledním místě tabulky se jejich odstup od nejbližších pronásledovatelů týden co týden zvětšuje.

Veledůležitý duel čekal v sobotu na fotbalisty Nového Města na Moravě. Na Znojmo totiž před utkáním ztráceli jediný bod, šlo tedy o přímý záchranářský souboj.

Začátek jarní části letošního ročníku krajského přeboru se fotbalistům Žirovnice (v bílých dresech) opravdu vydařil. Ze tří utkání dokázali vydolovat sedm bodů.
Další kolo krajských soutěží: Žirovnice spláchla Přibyslav během první půle

Hned od úvodu ovšem domácí celek tahal za kratší konec provazu. „Znojmo prokázalo, že je úplně někde jinde než my. Toto mužstvo má být v tabulce do šestého místa a ne bojovat o záchranu,“ popisoval kouč Nového Města Pavel Procházka.

Navíc jeho celek měl v sobotu k ideálnímu výkonu daleko. „Byl to asi jeden z nejslabších výkonů, jaký jsme v tomto ročníku podali,“ kabonil se.

Aby toho nebylo málo, šlo Znojmo už po deseti minutách po zužitkovaném rohovém kopu do vedení. A do konce první půle se hosté prosadili ještě dvakrát. „Nebyli jsme schopní se chytnout, chybělo nám nasazení, kombinace vázla, k tomu spousta nepřesností,“ viděl Procházka všechny nedostatky.

Za stavu 0:3 tak bylo už před koncem první půle o výsledku předčasně jasno. „Nemělo cenu na kluky o přestávce křičet. Udělali jsme jen jednu změnu, protože Hekerle už měl žlutou kartu a my měli strach z případného vyloučení,“ nastínil.

Po dvou předešlých výhrách brali hráči Humpolce (v modrém) v Bystřici  nad Pernštejnem bod za remízu 1:1. Ta byla zřejmě spravedlivým odrazem dění na hřišti.
Krajské derby nabídlo dva rozdílné poločasy. Humpolec si s Bystřicí body podělil

Ve druhém dějství, v němž už žádná branka k vidění nebyla, se hra přece jen vyrovnala. „Zápas se pouze dohrával, ale je pravdou, že jsme se herně zlepšili. Na druhou stranu Znojmo hrálo jen to, co potřebovalo. Přesto si vypracovalo další příležitosti,“ všiml si.

Další vrásky na čele ale trenérovi Vrchoviny přidělalo zranění stopera Víchy. „Po hodině hry musel vynuceně střídat a nevypadalo to s ním příliš dobře,“ stýskal si Procházka.

Jediný přesný střelecký zásah znamenal minimální bodový zisk alespoň pro fotbalisty Velkého Meziříčí. Těžko ovšem říci, zda to proti předposledním Otrokovicím není málo. „Remíza 1:1 je asi spravedlivým výsledkem pro obě strany,“ prozradil lodivod Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Turnaj pro nejmladší fotbalisty a fotbalistky se druhou dubnovou sobotu uskutečnil ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách.
VIDĚLI JSME: Nový Messi nebo Ronaldo? Ve Žďáře si zahrály malé fotbalové naděje

Jeho mužstvo v nedělním dopoledni brzy prohrávalo. „Zbytečná chyba v rozehrávce, kterou hosté okamžitě potrestali,“ zlobil se.

V úplném závěru úvodního dějství vyrovnal hlavičkující stoper Puža, ale vítězný gól už Velmez přidat nestihl. „Měli jsme tam dva nebo tři zajímavé momenty, ale nevyřešili jsme je dobře,“ komentoval.

Bod nakonec bral. „Ten zápas byl především o soubojích, moc fotbalu k vidění nebylo. Navíc ani hřiště ještě není po zimě úplně ideální,“ dodal Šimáček.


Načítám tabulku …