Pro fotbalisty Velkého Meziříčí znamenalo páteční předehrávané derby 33. kola Moravskoslezské fotbalové ligy rozlučku s letošním ročníkem. Závěrečný duel s Vratimovem si totiž předehráli uprostřed týdne.

A s ročníkem i diváky se chtěli loučit ziskem tří bodů. Podle toho také vypadal úvod zápasu, kdy bylo Velké Meziříčí aktivnějším celkem. Svoji převahu přetavilo dvojicí branek, které padly v rozmezí pouhých pěti minut.

V obou případech byl úspěšným střelcem záložník Robin Demeter, ve druhém případě skóroval z nařízeného pokutového kopu - 2:0.

Fotbalisté Nového Města se probrali až v záběru úvodního dějství, kdy měli možnost se do zápasu vrátit. Žádnou z několika možností ke snížení stavu ovšem nevyužili.

Krátce po hodině hry bylo definitivně rozhodnuto. Střídající Mirek Malata byl na hřišti sotva něco přes minutu, když se mu podařilo vstřelit třetí branku celku z města pod dálničním mostem - 3:0.

Velkému Meziříčí se tak podařila odveta za podzimní porážku na stadionu Vrchoviny 2:3 a jen potvrdilo konečné deváté místo v tabulce. Nové Město se s touto sezonou rozloučí ve středu, kdy od 18.00 doma přivítá Uničov.

MSFL - 33. KOLO
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - NOVÉ MĚSTO 3:0
Góly: 27. a 32. R. Demeter (druhý z PK), 62. Mirek Malata. Rozhodčí: Bělák. Bez ŽK. Diváci: 408. Poločas: 2:0. Velké Meziříčí: Kolář - Pavlík (74. Sysel), Komínek, Mucha, Nedvěd (60. Mirek Malata) - R. Demeter, Šuta (86. Marek Malata), P. Demeter, Puža (74. Vašíček), Dolejš - Plichta (60. Bouček. Nové Město na Moravě: Šmída - Hekerle (46. Trojánek), Batelka, Černý - Svoboda (74. Bača), Michal, Duda, Šteffl, Novotný - Partl (61. Sytař), Matulka (67. Švanda).