Fotbalisté Nového Města přitom prohrávali deset minut po začátku druhé půle už 0:3. Jenže Kvítkovice pak ze hřiště úplně odešly a domácí celek toho využil k vyrovnání – 3:3.

To Velké Meziříčí na stadionu Hranic totálně vybouchlo. Už po čtvrthodině prohrávalo o dva góly a po změně stran bylo ještě hůř. Na pět gólů Hranic zareagoval jedinou trefou pouze Plichta – 7:1.

Před posledním kolem je tak jasné, že minimálně jeden z dvojice mužstev z Vysočiny sestoupí do divize. V lepší pozici jsou fotbalisté Vrchoviny. Pokud vyhrají ve Zlíně, zajistí si záchranu ve třetí lize bez ohledu na výsledku ostatních konkurentů.

Fotbalisté Nové Vsi (v tmavě žlutých dresech) zdolali v domácí rozlučce s letošním ročníkem krajského přeboru celek Sapeli Polná těsně 2:1.
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Nové Vsi v domácí rozlučce jen těsně porazili Sapeláky

Naproti tomu Velké Meziříčí musí doma zdolat Frýdek-Místek a ještě doufat v to, že Nové Město na půdě rezervy prvoligového Zlína nevyhraje. Na úkor obou týmů se ale ještě může zachránit nováček z Frýdlantu nad Ostravicí.

Tomu může teoreticky stačit v Hodoníně i zisk jediného bodu. To by ovšem musely oba celky z Vysočiny shodně prohrát.

Vzhledem k této situaci zřejmě nebude platit dosavadní rozpis zápasů, kdy mělo Velké Meziříčí hrát v pátek, Frýdlant v sobotu a Nové Město až v neděli. Řídící komise soutěže by měla nařídit jednotný začátek všech těchto zápasů na sobotu v 17.30.

MSFL 32. KOLO
NOVÉ MĚSTO N. M. - KVÍTKOVICE 3:3 (0:1)
Branky: 57. Vacek, 79. Svoboda, 81. Šteffl – 20. Pernatskyi, 52. Pernatskyi, 56. Gerža. Rozhodčí: Kolář. ŽK: Batelka, Sytař, Bača – Kiška, Vychodil, Pernatskyi. Diváci: 275.

HRANICE - VELKÉ MEZIŘÍČÍ 7:1 2:0
Branky: 2. Cagaš, 16. Vymětalík, 46. Koláček, 48. Cagaš, 54. Cagaš, 70. Koláček, 73. Koláček – 61. Plichta. Rozhodčí: Proske. ŽK: Koláček, Kuchař (oba Hranice). Diváci: 320.