Přes dlouhou pauzu se ve Slovanu udály velké změny. Vše se vždy ukáže až v mistrovských utkáních. Je odehraná polovina podzimní části soutěže, jak ji zatím vidíte?
Ne všichni ji mají odehranou. (úsměv) Z toho co máme odehrané, tak jsme zatím samozřejmě spokojení. Spíš jsme si to tak nějak představovali. Myslím, že se to otočilo k lepšímu, minimálně výsledkově. Ale herně to také není špatné, se špatnou hrou, bychom asi nebodovali. Nechci hodnotit sám sebe, ale jak tabulka, tak i nějaké ohlasy od lidí ukazují, že jsou spokojenější. Asi takhle bychom to chtěli. Myslím, že cesta, kterou jsme se vydali, je dobrá. Nevím, jak bych to řekl, abych neurazil fotbalového boha. Myslím, že kluci jdou do zápasu vyhrát nebo hrát o body. Nálada se v kabině změnila. Chceme, abychom nebyli za otloukánky.

Co si myslíte, že se podařilo?
Určitě personální složení. A nemyslím realizační tým, ale hráčské obsazení. A také se změnila atmosféra. Samozřejmě s úspěchem roste chuť v celém klubu. Je to navíc i podpořené výsledky. Přišli hráči, kteří jsou schopní ovlivnit výsledek i kabinu. Navíc přišli i ti mladí, kteří nebyli zatížení tím rozpoložením, co tu bylo předtím. A ti kteří tu byli dřív, tak i jejich nálada se změnila. Ale určitě tím nechci říct, že stačí přivést pět šest hráčů a vše se zlepší.

Samozřejmě vše se dá zlepšovat, ale kde vidíte nedostatky, které jsou potřeba vylepšit?
Přesně vím, co nás trápí. A to jsou počty. Přivedli jsme snad jedenáct hráčů, včetně dorostenců. Ale třináct čtrnáct hráčů zase zmizelo. Pořád je to nekonečný boj. Chceme mít širší kádry. Máme tu dorostence, kteří mohou hrát za dorost, áčko i béčko a někdy dostávají dost zabrat a je to na nich znát. Mým osobním a dlouhodobým cílem je, aby každý hráč měl po víkendu v nohách jen jeden zápas, na který se bude soustředit. Jenže zatím se pořád něco lepí.

Takže se potýkáte se zraněními?
Ano. Myslím, že je to i tím, že se začalo intenzivněji trénovat. Je větší konkurence a trénuje se jinak. Nejsou to až tak klasická zranění, ale spíš únavový věci. Vybíráme si daň jak v pozitivním, tak i negativním smyslu.

Patříte k nejlépe bránicím týmům divize. Inkasovali jste pouhých sedm branek… (Rozhovor vznikl před posledním utkáním, ve kterém Slovan doma prohrál s Hodonínem 1:4.)
Dostali jsme málo branek, což je naše filosofie. Paradoxně jsme ale začali tím, že jsme měli problémy se střílením branek. Ale nejvíc jsme posílil vzadu. Přišel Turek a Kučera také není úplný střelec. Navíc jsme vzadu posílili i mladýma klukama z Jablonce. Ale jsem rád, že se nám podařilo nahradit Raymonda, který odešel, když jsme přivedli Žilu a Bajera, kteří se okolo našich branek točí.

Navíc jste také neměli zatím žádné velké výkyvy ve výsledcích.
Ano, to je pravda. Nedošlo k výkyvům a také se náš drží i štěstí. Prohráli jsme akorát v Lanžhotě. Jediný zápas, co mě mrzí, je s Bystřicí, kde jsme měli vyhrát.

Jak vidíte budoucnost svého týmu?
Ten tým je relativně mladý, ale mládí je jenom věk. Je potřeba ho doplnit zkušenostmi. A musím říct, že mladí ty zkušené borce zdárně doplňují a musím uznat, že jsou někdy dokonce i lepší. Jen houšť s budoucností. Každý úspěch na sebe nabaluje další pozitiva. Já jsem takový, že myslím spíš klubově.

Co tím myslíte?
Pro mě je hlavním úkolem zlepšit značku FC Slovan. Musíme práci zefektivnit a zlepšit a nastavovat si přísnější zrcadlo a mládež a klub ještě posunout. Chci víc prodat naší značku v rámci regionu. Zlepšit podmínky pro tu naši fotbalovou veřejnost. Je to hlavně o lidech. Máme smělé plány, ale teď na ně máme dobré podmínky. Uvidíme, jaká bude doba, ale samozřejmě to bude spojené s úspěchy.