Svěřenci trenér Josefa Sourala se scházejí čtyřikrát týdně. „Chodíme od té doby, co to povolili, na umělku a také na dráhu. Máme normálně zimní kemp. Budeme trénovat ještě do konce týdne,“ řekl havlíčkobrodský kouč, který tak se svými svěřenci stihne plán ještě do té doby, než se opět vše zpřísní. Opětné uzavírání a omezování totiž je na programu od pátku 18. prosince.

Přípravu má Slovan v plánu od 4. ledna. „Tak doufám, že to vše dopadne. Předběžné plány jsou, že by se mělo začínat koncem února, protože nám ještě chybí dva covidové zápasy a tři poslední, které neodehrál nikdo,“ dodal. Do zimní přípravy po novém roce by se měl zapojit stejný kádr, který byl k dispozici na podzim. „Myslím, že změn už bylo dost. Tudíž jsme si vše vyhodnotili, že jaro budeme brát tak, že dostanou prostor všichni hráči, aby měli možnost se projevit. Doufáme také v to, že se vyhneme základním nepříjemnostem – tedy sestupovým problémům,“ věří Josef Soural. Ten ale se svým týmem myslí pozitivně. „Myslím, že jsme podzim odehráli slušně.“

Ždírec nad Doubravou chodí trénovat třikrát v týdnu. „Vynahrazujme si dlouhou pauzu. Využíváme k tomu novou umělou trávu u školy ve Ždírci. Scházíme se v solidním počtu a dobíjíme baterky,“ potvrdil kouč Tatranu. Ten měl původně v plánu se připravovat až do vánočních svátků, ale to mu trochu zkomplikovala obnovená zpřísněná opatření, kdy se může scházet pouze skupinka šesti lidí.

Tatran zatím, stejně jako jeho okresní divizní soupeř, nehlásí žádné personální změny. „Myslím, že se ani nic zásadního nestane,“ potvrdil. Moravskoslezská divize zatím nezná svůj jízdní řád. Oproti té české, která má v plánu startovat už na konci ledna. „Mělo by se stoprocentně rozhodnout tento týden,“ řekl Josef Soural. Podle informací Deníku by měl být start soutěž 14. března.