Všech jedenáct fotbalových klubů z Vysočiny už se připravuje na novou sezonu v moravskoslezské divizi D. Deník se podrobněji podíval na to, v jaké situaci se aktuálně každý celek nachází.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
„Přípravu jsme zahájili druhé červencové pondělí. Po sestupu z divize došlo v týmu k velkému pohybu, s čímž jsme ale dopředu počítali. Větší starosti nám způsobil los MOL Cupu, v němž hrajeme hned v prvním předkole, s čímž jsme nepočítali. Na ten samý termín totiž máme dohodnutý přípravný duel se Startem Brno, který chceme odehrát. Pohár v Kuřimi tak odehrají převážně hráči naší rezervy. Pokud se jim nepodaří postoupit, budeme muset operativně shánět soupeře na generálku,“ sdělil kouč Jan Šimáček.

SFK NOVÉ MĚSTO N. M.
„S přípravou jsme začali v pondělí desátého července, odehrajeme v jejím rámci čtyři, možná i pět přípravných duelů. Osa týmu zůstává dál pohromadě, navíc jsme ji oživili řadou mladých hráčů,“ pochvaloval si asistent trenéra Petr Follprecht.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.
„Asi jako většina týmů jsme s přípravným blokem začali zkraje druhého červencového týdne. Potěšitelné je, že z kádru nikdo neodešel, naopak jsme jej doplnili o několik mladíčků, kteří se do klubu vrací z působení v Jihlavě,“ prozradil trenér Václav Pohanka.

TATRAN ŽDÍREC N. D.
„Nějaký pohyb bohužel přes pauzu nastal. Jistě už nebudou k dispozici Bureš, Štukhejl, Fikar, Šrámek a také Mrázek. Naopak nás posílil gólman Vlček, krajní obránce Štědrý a v jednání je ještě příchod stopera,“ komentoval kouč Lukáš Votava.

FC PBS VELKÁ BÍTEŠ
„Letos jsme se nepřihlásili do MOL Cupu, protože před rokem jsme při zápase ve Žďáře přišli kvůli zranění o tři hráče a úplně nám to pak rozbilo sezonu. Na testech máme několik hráčů, uvidíme, kolik z nich uspěje,“ prozradil lodivod Marek Zúbek.

FSC STARÁ ŘÍŠE
„Příprava v létě je tradičně velmi krátká, každý trenér má svůj způsob, jak mančaft připravit. Snažíme se věnovat převážně herní stránce, do toho samozřejmě zapojíme i kondiční složku,“ nastínil trenér Lukáš Staněk.

TJ DÁLNICE SPEŘICE
„S přípravou na další sezonu jsme začali už sedmého července. Její průběh bude standardní, nijak se nebude lišit od předchozích let. Letos se ale mnohem více zaměříme na práci s míčem,“ řekl kormidelník Jiří Holenda.

A.F.C. HUMPOLEC
„Letní blok není moc dlouhý, v podstatě jen tři týdny. V prvním předkole MOL Cupu hrajeme v Nové Vsi, v případě postupu nás pak čeká Žďár. Do toho dáme ještě jedno přátelské utkání, více toho nestihneme. Hráči ale měli po minulé sezoně individuální plány,“ sdělil kouč Roman Veselý.

SLOVAN HAVL. BROD
„Aktuálně řešíme především posílení kádru, ale více konkrétní zatím být nemohu. Uvidíme o pár dnů později,“ naznačil nový trenér Slovanu Martin Slavík.

FK MARATON PELHŘIMOV
„Doba na přípravu v létě je krátká, kondičně se musí hráči připravit sami, my na to pak chceme navázat a vyladit se na start, který bude velmi důležitý. Už zápas předkola poháru proti Havlíčkovu Brodu nás prověří,“ sdělil kouč Richard Zeman.

SLAVOJ POLNÁ
„Před startem sezony nás čekají tři přípravné duely. Zúčastníme se Perleťového poháru, kde se utkáme s Žirovnicí a Starou Říší, následně ještě vyzveme Rousínov,“ prozradil kormidelník Lukáš Adamec.