Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu už znají jméno nového kouče. V úterý podvečer vedení klubu oficiálně uvedlo do funkce hlavního trenéra Martina Slavíka.

Proč se vedení předposledního celku tabulky uplynulého ročníku moravskoslezské divize D rozhodlo právě pro zanedlouho dvaapadesátiletého trenéra? „Když to hodně zjednoduším, tak ze dvou důvodů. Předně pracoval dlouho dobu u mládeže, k tomu má dostatečné zkušenosti s vedením divizních mančaftů,“ prozradil předseda FC Slovan Havlíčkův Brod Pavel Mazánek.

Svá slova dále rozvedl. „Vybírali jsme z více jmen, ale nakonec se rozhodli pro Martina Slavíka. V Pardubicích pracoval u mládeže, kde prošel všemi kategoriemi až do dorostu. Poté vedl pět let Ždírec a dva roky Hlinsko, tedy rovněž divizní kluby,“ popisoval.

Trochu jako na houpačce vypadala uplynulá sezona v podání divizních fotbalistů Velké Bíteše (ve žlutých dresech). Nakonec ji zakončili v horším středu tabulky.
Za nevýraznou sezonou fotbalistů Velké Bíteše stály špatná koncovka a zranění

Kabina Brodu je přitom tvořena převážně mladými fotbalisty. „Právě proto jsme si pana Slavíka vyhodnotili jako nejlepší řešení. Má dostatečné zkušenosti a umí pracovat s mladými hráči. Jednání byla přímá a domluvili jsme se poměrně rychle,“ sdělil Mazánek.

Jaké cíle před nového trenéra vedení klubu postavilo, to předseda FC Slovan prozradit nechtěl. „Ambice jsme zatím neřešili. Uvědomujeme si ale, že nový divizní ročník bude určitě kvalitnější než ten předchozí. Určitě řešíme posílení mužstva, ale konkrétní jména zatím neřeknu,“ pousmál se Mazánek.

Nový lodivod Havlíčkova Brodu ale tuší, co se od něj očekává. „Určitě je potřeba výkonnost týmu zvednout, nicméně času je v letní přípravě velice málo. Proto musíme začít okamžitě pracovat. Doufám, že to chápou také všichni hráči a budou na startu přípravy patřičně nachystaní,“ sdělil Martin Slavík.

Čeká je další pořádná výzva. V srpnu zahájí trenér Richard Zeman (na snímku) s fotbalisty Pelhřimova náročné boje v moravskoslezské divizi D.
Naši kvalitu prověří až divizní boje, naznačil kouč fotbalistů Pelhřimova Zeman

Ten už má sestavený také realizační tým. Jeho asistentem bude Jan Bříza. Trenérem brankářů a současně také mentálním koučem se stal Leoš Škorpík, v roli kustoda bude působit Oldřich Mazánek.

Za poslední rok a půl je to již několikátá změna na lavičce fotbalistů Havlíčkova Brodu. Před startem jarní části divizní sezony 2021/2022 u mužstva náhle skončil Josef Soural, jehož vystřídal Jindřich Adamec.

Tomu se po celkem slušné druhé polovině předminulého ročníku v tom minulém u týmu vůbec nevedlo. Slovan byl v akutním ohrožení sestupu do krajského přeboru, proto tři kola před koncem uplynulé sezony, po vzájemné dohodě, u mužstva skončil. Sezonu pak v roli hlavního trenéra dokončil předseda klubu Pavel Mazánek.

Rozhovor s novým trenérem Havlíčkova Brodu přinese Deník čtenářům v příštím týdnu.


Načítám tabulku ...