Tradičně do dvou dnů je rozložené také 20. kolo letošního ročníku moravskoslezské divize D. A opět se mohou fotbaloví fanoušci těšit na zajímavé souboje.

Z pohledu Vysočiny bude v sobotu atraktivní krajské derby, v němž již od 10.30 vyzvou fotbalisté Havlíčkova Brodu poslední Slavoj Polná. Celek z Jihlavska se před týdnem dočkal první výhry v sezoně, když doma zdolal Žďár 2:1. Na ni by nyní potřeboval navázat.

První dvě jarní trefy zaknihoval v uplynulém divizním kole bystřický kanonýr Miloš Prášil (u míče). A jeho celku to hned přineslo důležité tři body, když Bystřice zdolala Starou Říši 3:2.
Probuzení v pravý čas: Kanonýr Prášil střelecky procitl a Bystřice ihned vyhrála

Tři body ovšem potřebují jako sůl také právě zmínění fotbalisté FC Žďas Žďár. Ti v neděli od 16.30 doma v okresním derby přivítají Bystřici nad Pernštejnem. „Dobře si uvědomujeme, že první jarní výhru už nutně potřebujeme,“ nepřekvapil odpovědí kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Recept by znal. „Musíme udržet kvalitní výkon po celých devadesát minut. Ne jen na jeden poločas, jako se nám to stalo naposledy v Polné,“ zdůraznil.

Největší problém jedenáctého celku tabulky se skrývá v ofenzivě. „Musíme zlepšit předfinální a finální fázi, protože nedáváme branky, to je náš největší problém. Současně se ale musíme vyvarovat rovněž zbytečných chyb v defenzivní práci,“ popisoval.

Ačkoliv se Eduard Smejkal (vlevo v červeném) sám rozhodl pro působení v "lize pralesa", neodmítá možnost, že by se ještě objevil ve vyšší soutěži.
KANONÝR DENÍKU: Více než z gólu, mám větší radost z nahrávky, přiznal Smejkal

Aby toho nebylo málo, trápí kádr žďárských fotbalistů neustálé zdravotní komplikace. „Všechno to začalo při jarní generálce, kdy se nám zranili oba krajní obránci. Od té doby máme neustále někoho na marodce. Když už se některý z hráčů vyléčí, zraní se pro změnu někdo jiný,“ postýskl si Pohanka.

MS DIVIZE D - 20. KOLO
SOBOTA: Břeclav – VELKÁ BÍTEŠ (10.15), H. BROD – SLAVOJ POLNÁ (10.30).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – Start Brno (10.15), STARÁ ŘÍŠE – Hodonín, Lanžhot – ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU, HUMPOLEC – Tasovice, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (vše 16.30).


Načítám tabulku …