Jediný týden před začátkem jarní části moravskoslezské divize D šturmují její účastníci s herními přípravami. Stejně tak se definitivně ladí také podoba kádrů jedenáctky fotbalových klubů z Vysočiny v soutěži.

Účastník z nejmenší obce, fotbalisté TJ Dálnice Speřice, nastříleli ve dvou přípravných duelech více než solidních jedenáct branek. Jenže výhry 5:2 a 6:2 se jeví v jiném světle při pohledu na jejich soupeře. Divizní dorost Vlašimi a A-třídní Bedřichov mají k úrovni čtvrté ligy přece jen dost daleko.

To si samozřejmě uvědomoval také kouč klubu z Pelhřimovska. „Gólů sice dáváme dost, ale vzhledem k úrovni soupeřů až mistrovské zápasy ukážou, jak na tom jsme. Nijak bych naši gólovou produkci nepřeceňoval,“ poznamenal Jiří Holenda.

Devatenáct branek inkasovali fotbalisté Polné (v červeném) během tří zápasů zimní přípravy. T je zcela určitě velký důvod k přemýšlení.
Fotbalisté Polné schytali další direkt, Vrchovina proti silnému Ústí obstála

Více jej spíše trápí individuální chyby v defenzivě. „Dostat dva góly právě po takových chybách proti celku z I. A třídy je příliš. Vzadu jsme sice nebyli kompletní, ale v tomto složení budeme sezonu začínat, takže máme na čem pracovat,“ zdůraznil.

Přitom se tato zaváhání v defenzivě Speřic neustále opakují. „Ti kluci si nevěří a pak v některých situacích zbytečně zazmatkují. Snad se nám to ještě podaří zlepšit,“ věřil Holenda.

Dvakrát za sebou střelecky naprázdno vyšli fotbalisté Havlíčkova Brodu. Prohra 0:3 s třetiligovými Živanicemi ale neodpovídala průběhu hry. „Při pohledu na výsledek to bude znít divně, ale my jsme si vytvořili více šancí než soupeř. Rozhodla efektivita,“ přiznal trenér Slovanu Martin Slavík.

Šéf fotbalové asociace Petr Fousek (na snímku) musí mít z okolností a průběhu jmenování manažera české reprezentace těžkou hlavu.
GLOSA: Výběr manažera pro fotbalovou reprezentaci? Až příliš trapná komedie

Herně však jeho ovečky kvalitní protivník řádně prověřil. „Právě proto jsem Živanice na tento termín chtěl. Dobře jsem věděl, že narazíme na kvalitu, kterou v divizi nepotkáme. To se potvrdilo, takový zápas vydá za tři tréninky,“ lebedil si.

Úplně nespokojený nebyl ani ze sobotní prohry 0:1 proti staršímu dorostu Jihlavy. „Bylo vidět, že jsou oba týmy v jiné fázi přípravy, pro soupeře šlo o generálku před startem první ligy. Rád hraji v přípravě proti extraligovým dorostům, myslím, že jim i nám to pokaždé přinese určité poznatky,“ pousmál se Slavík.


Načítám tabulku ...