O nadcházejícím víkendu zahájí druhou polovinu letošního ročníku fotbalové kluby v moravskoslezské divizi D. Uplynulý víkend tak všech devět celků z Vysočiny ve čtvrté nejvyšší soutěži hodlalo využít ke generálce na jaro.

Ne všem se to ale podařilo. Třeba fotbalistům Žďáru nad Sázavou překazilo plánovaný sobotní souboj s Novou Vsí nepříznivé počasí. „Sníh, ale hlavně silný vítr. Za takových podmínek vůbec nemělo cenu hrát,“ uznal kouč FC Žďas Václav Pohanka.

To juniorka Jihlavy, která je v podzimní divizní tabulce těsně za Žďárem, odehrála poslední přípravný duel na umělé trávě lídra krajského přeboru Vysočiny. S Pelhřimovem se rozešla smírně po výsledku 2:2.

„Herně jsme nepodali špatný výkon. Myslím, že jsme byli aktivnější a více jsme drželi míč. Mrzí mě dvě inkasované branky, které shodně padly po jednoduché ztrátě míče po našem autovém vhazování Zápas skončil zaslouženou remízou,“ hodnotil generálku trenér jihlavské juniorky Kamil Průša.

Fotbalisté Vrchoviny (v zelených dresech) hráli první dvě jarní kola na hřištích soupeřů. Ani to jim však nezabránilo, aby v obou stoprocentně bodovali.
Fotbalisté Vrchoviny zahájili jaro skvěle. Jsme silnější v útoku, těší Michala

Generálka na jarní část se příliš nepodařila fotbalistům Velké Bíteše. Ti se utkali s Fotbalovou školou Třebíč a rozdíl dvou soutěží příliš nebyl znát. Lídr krajské I. A třídy překvapivě zvítězil 4:3, navíc zápas v dresu Velké Bíteše nedohrála čerstvá posila.

Poprvé se v její sestavě objevil útočník Miroslav Kozel, který dorazil z třetiligových Rosic. Ten ale musel kvůli zranění ještě v první půli odstoupit ze hry.

Vzpomínat v dobrém na poslední přípravné utkání nebudou ani fotbalisté Havlíčkova Brodu. Ti měli za soupeře Boskovice, na jejichž přírodní trávě se víkendový zápas odehrál.

Slovanu vůbec nevyšel první poločas, v němž od účastníka jihomoravského krajského přeboru dvakrát inkasoval. A to ještě domácí celou řadu dobrých příležitostí zahodili.

Po pauze Víšek jen korigoval na konečných 2:1. „Za průběh i výsledek utkání jsem velice rád. Generálka nám ukázala, jak málo nekoncentrovanosti stačí k tomu, abychom přišli o dobrý výsledek. Myslím, že první poločas je pro nás zdvižený ukazováček před prvním jarním kolem,“ komentoval pro klubový web kormidelník Brodu Jindřich Adamec.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) na tom na začátku jara nejsou v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy vůbec dobře.
Pro fotbalisty Velkého Meziříčí jde brzy do tuhého, tabulka hovoří jasnou řečí

S výkonem svých svěřenců po změně stran už byl spokojenější, konečný výsledek ale příznivý nebyl. „Ve druhém poločase jsme ukázali naši druhou tvář. Byli jsme lepším, aktivnějším týmem a minimálně vyrovnat jsme si určitě zasloužili. Jen jsme si ale dokázali, že fotbal se hraje na dva poločasy a tento přístup by se nám mohl v soutěži vymstít,“ zdůraznil Adamec

Generálka se naopak vydařila poslednímu celku podzimní tabulky divize D. Fotbalisté Humpolce zdolali Slavoj Polná vysoko 5:1.

V táboře A.F.C. tak mohla vládnout spokojenost. „Utkání jsme měli plně pod kontrolou, dobře jsme kombinovali a vytvořili si spoustu šancí. O víkendu nás ale v jarním startu divize čeká úplně jiný soupeř, “ neskrýval trenér Humpolce Roman Veselý.

První jarní kolo moravskoslezské divize D je na programu o nadcházejícím víkendu.


Načítám tabulku ...