S příchodem nového roku se postupně začnou do zimní přípravy zapojovat fotbalové kluby na všech úrovních. Deník se tentokrát zaměřil na devítku mužstev z Vysočiny v moravskoslezské divizi D.

Jejich podzimní premiant, fotbalisté Žďáru nad Sázavou, třetí celek tabulky, na pověry nevěří. „Přípravu zahájíme v pátek třináctého ledna. Měla by být standardní, převážně na naší umělé trávě,“ sdělil kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Čtvrtá juniorka FC Vysočina zahájí zkraje příštího týdne. „Zimní přípravné období nám začne v pondělí devátého ledna. Trénovat budeme v domácím prostředí, kde budeme střídat umělou trávu s posilovnou. Na soustředění se nechystáme,“ řekl trenér Jihlavy Kamil Průša.

Kluby z horšího středu divizní tabulky nikam příliš nepospíchají. Řeč je o fotbalistech osmého Ždírce nad Doubravou a deváté Velké Bíteše.

„Poprvé se sejdeme čtyřiadvacátého ledna, ale kluci budou mít od poloviny ledna individuální tréninky. Limituje nás absence vlastní umělé trávy, ale většina kluků se věnuje futsalu nebo malé kopané, takže se udržují. V plánu je pětice přípravných utkání,“ prozradil lodivod Tatranu Michal Votava.

Tradičně až jako jedni z posledních odstartují ve Velké Bíteši. „Jarní část má začátek až ve druhé polovině března, takže není kam pospíchat. Začínáme poslední týden v lednu, osm týdnů by mělo bohatě stačit, jedná se o adekvátní dobu přípravy,“ nastínil kormidelník FC PBS Marek Zúbek.

Přesně naopak si budou počínat v táboře letošního divizního nováčka. Fotbalisté Speřic zahájí společné tréninky už v závěru tohoto týdne. „Po skončení podzimní části jsme se už nescházeli, neměli bychom ani kde. Proto začneme hned zkraje ledna, využívat budeme umělou trávu v Humpolci,“ předestřel trenér TJ Dálnice Jiří Holenda.

Nepříliš úspěšné celky první poloviny sezony se zaměří především na dva faktory. Důkladné sehrání, ale také doplnění kádru.

Oba body se týkají třeba jedenácté Staré Říše. „V zimě chceme sehrát hodně přátelských utkání, abychom byli řádně otestovaní. Do útoku potřebujeme sehnat hráče, který by dokázal udržet balon,“ naznačil asistent trenéra Staré Říše Lukáš Staněk.

V Havlíčkově Brodě se zaměří na fyzickou kondici. „Od desátého ledna, kdy začneme, budou na hráče čekat čtyři tréninkové jednotky týdně. Zaměříme se na kondici, ale také na sílu hráčů,“ sdělil kouč Slovanu Jindřich Adamec.

Také předposlední Bystřice nad Pernštejnem neponechává nic náhodě. „Přípravná utkání jsme si domluvili na jihu Moravy, kde máme přislíbenou přírodní trávu. Sám z vlastní zkušenosti vím, že přechod z umělé trávy na přírodní je náročný, jde vlastně o úplně jiný sport. Chceme být na start jara dobře připravení, i takové maličkosti mohou rozhodovat,“ uvědomoval si trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Fotbalisté dosud posledního Humpolce odstartují zimní přípravu v pátek 20. ledna.


Načítám tabulku ...