V obou se prezentovali, byť ve velice nekompletním složení, kvalitní hrou. Výsledkově se však oba zápasy lišily.

V neděli zvítězili fotbalisté Slovanu na neutrální půdě ve Vamberku nad Letohradem 4:2. „Do sestavy už se vrátili někteří absentéři, přesto jsme stále ještě nebyli kompletní. K dispozici nebyli třeba Dejl s Coufalem,“ přiblížil kouč Brodu Jindřich Adamec.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) v létě získali tři nové hráče. Další posily by chtěl jejich trenér Lukáš Michal co nejdříve ještě přivést.
Vrchovina přišla nečekaně o generálku. Lehká komplikace, prozradil kouč Michal

S výkonem svých oveček byl spokojený, chyběla mu jen lepší produktivita. „Sice jsme čtyři branky vstřelili, ale šancí jsme měli mnohem více. Ve hře jsme byli dominantní, dobře jsme se drželi na balonu, to mě potěšilo,“ pochvaloval si.

Naopak ne úplně spokojený mohl být při situacích, po nichž soupeř dvakrát skóroval. „Pokaždé se jednalo o zaváhání našich gólmanů. Takové individuální chyby zamrzí. Také v závěru už bylo znát, že nám docházely síly,“ všiml si trenér Slovanu.

S herním projevem svého týmu byl spokojený také o týden dříve. To všem jeho svěřenci podlehli Čáslavi těsně 0:1. „V okleštěné sestavě jsme nepropadli, k vidění bylo vyrovnané utkání. Zahodili jsme ale několik dobrých příležitostí, nastřelili tyčku a protivník nás poté potrestal,“ komentoval.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) si v úterý s chutí zastříleli. Na neutrální půdě v Borech nadělili Staré Říši hned osm branek.
Fotbalisté Velkého Meziříčí hravě smetli Starou Říši, Žďáru utekl první poločas

Poslední přípravou na novou divizní sezonu bude pro Slovan páteční předkolo MOL Cupu, v němž vyzve třetiligové Velké Meziříčí.

V něm, ale hlavně v dalším průběhu sezony, chtějí v Brodě ukázat, že jdou správnou cestou. „Tým je mladý, má velký potenciál. Jsme zase o rok zkušenější, naše výsledky by tomu měly odpovídat. Chceme se posunout nejen herně, ale také tabulkově,“ dodal Adamec.