Oproti loňsku se naučili bodovat na hřištích soupeřů, ruku v ruce s tím ovšem o to více ztráceli před vlastními fanoušky. Fotbalisté TJ Dálnice Speřice jsou po podzimu v tabulce moravskoslezské divize D až třetí od konce. „Dobře víme, že nás čeká ještě těžká robota,“ uvědomoval si trenér Jiří Holenda.

Ten si přál mít po polovině sezony alespoň 15 bodů. „Máme jich jen dvanáct, takže z tohoto pohledu, ale také pokud jde o námi předváděnou hru spokojený být nemohu,“ komentoval.

Zápasů, v nichž jeho ovečky mohly bodovat, bylo více. „Třeba hned první venkovní ve Velkém Meziříčí, které tehdy vůbec nebylo ve formě. Také těsné prohry ve Ždírci nebo v Líšni. Zlomový zápas byl ale doma s Břeclaví. Ten nám vůbec nevyšel, přitom šlo o zápas o šest bodů,“ připomněl Holenda porážku 3:4.

Velice často trápily mužstvo z Pelhřimovska absence. „Nechci se na to vymlouvat, ale bylo toho letos více než vloni. Přece jen nemáme tolik možností náhrady,“ naznačil.

Nováčkovskou daň v průběhu podzimní části moravskoslezské divize D až příliš často zaplatili fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech). Do čtvrté ligy se vrátili po šesti letech.
Až příliš domácích ztrát drží fotbalisty Pelhřimov jen ve spodku divizní tabulky

Po loňském podzimu měly Speřice na kontě o dva body více. Tehdy je kompletně vybojovaly před vlastními fanoušky. Letošní podzimní bilance je rovnoměrně rozložená mezi zápasy doma a venku.

Z osmi utkání doma fotbalisté TJ Dálnice jen dvakrát vyhráli. „Sami jsme se nad tím zamýšleli, proč nám to doma už tolik nejde. Paradoxně jsme zjistili, že se nám lepší fotbal hraje venku na velkých hřištích než na tom našem, které je užší. U nás je více soubojů a možností udělat chybu, což soupeři okamžitě trestají,“ všiml si.

S tím souvisí i další změna. Speřice byly sice produktivnější v útoku, ale mají druhou nejhorší obranu. „Za to mohou naše individuální chyby. V divizi musíš každý míč, souboj či sprint dohrát. V tomto směru jsme byli často až příliš lehkovážní,“ mračil se Holenda.

Fotbalisté Polné (v červeném) se vloni dokázali do divize okamžitě vrátit. A podzim naznačil, že mladý tým má rozhodně na to se ve čtvrté lize dlouhodobě usadit.
Polenský Slavoj se po návratu neztratil. Jaro však bude pro jeho hráče náročné

Vybrat nejlepší zápas podzimu bylo pro kormidelníka TJ Dálnice složité. „My jsme toho totiž během uplynulé půlsezony moc nenahráli,“ lehce se pousmál.

Přesto něco našel. „Sehráli jsme výborný druhý poločas v Líšni, ale výsledek se nepovedl. Asi tedy jasná domácí výhra 4:1 nad Tasovicemi, ačkoliv přitom od nás nešlo o nikterak povedený výkon,“ neskrýval.

Letošní divizní ročník je prý kvalitnější než ten předchozí. „Mužstva, co nově přišla, jsou velmi kvalitní. Meziříčí mě na začátku zklamalo, ale pochopil jsem, že tam proběhla velká obměna. O rezervách Líšně a Zbrojovky, stejně jako Vrchovině, se nemusíme bavit. Překvapila mě Polná,“ přiznal Holenda.


Načítám tabulku ...