Z půltuctu divizních fotbalových mančaftů z Vysočiny, které v sobotu vyběhly k zápasovému testu, zvítězila rovná polovina z nich.

Zřejmě nejtěžšího protivníka měli hráči Havlíčkova Brodu. Třetiligové Vrchovině ovšem doma podlehli jen těsně 0:1. „Zápas splnil svůj účel. Chtěli jsme hrát v bloku a prověřit naši kondici a soubojové chování. Dopředu toho od nás bylo málo, ale o tom budou až další přípravné zápasy,“ hodnotil trenér Slovanu Jindřich Adamec.

Těsnou prohru 1:2 od Hlinka si při své zápasové premiéře připsal Žďár nad Sázavou. „Soupeř měl velkou kvalitu, řádně nás prověřil. Dal jsem šanci všem hráčům a těší mě, že hlavně z těch mladých nikdo nezklamal,“ sdělil kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Už za pouhé tři týdny čeká na fotbalisty Nového Města na Moravě (na snímku) úvodní duel jarní části letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy.
Mladíček Jícha si říká o základní sestavu fotbalistů Vrchoviny. Ti zkouší Ráliše

Mnohem hůř dopadli fotbalisté Ždírce nad Doubravou. Rezervě Chrudimi totiž podlehli vysoko 1:7. „Spousta absencí se na nás projevila. Brzy jsme o dva góly prohrávali, nemohli jsme se na hřišti porovnat. Do druhé půle jsme sestavu ještě prostřídali a pak už to vypadalo doslova jako hra kočky s myší,“ mračil se kormidelník Tatranu Michal Votava.

Premiéra se naopak vydařila Velké Bíteši, která zdolala Svratku Brno 4:0. Polovičním poměrem pak porazili fotbalisté Staré Říše dorost Znojma. „Soupeř nás prověřil především po kondiční stránce. Šance jsme si vytvářeli, gólů mohlo být více,“ řekl asistent trenéra Staré Říše Lukáš Staněk.

Po zdolání Speřic si další výhru v derby připsal Humpolec. Pelhřimov doma zdolal 3:1. „První poločas od nás byl velmi dobrý, tam jsem byl spokojený. Po pauze ale tempo hry opadlo, hlavně poté, co jsme přidali třetí branku. Závěr už se mi moc nelíbil,“ neskrýval kouč Humpolce Roman Veselý.

Fotbalisté Staré Říše (v červeném) by měli být v jarní části letošního ročníku divize D silnější. Povede se celku z Jihlavska rychlý vzestup tabulkou do jejích klidných vod?
Fotbalisté Staré Říše posilují. Měli bychom být rozhodně silnější, doufá Staněk

Zbylá trojice klubů z Vysočiny ve čtvrté nejvyšší soutěži, Jihlava B, Speřice a Bystřice nad Pernštejnem, měla o druhém únorovém víkendu volno.

FOTBALOVÉ PŘÍPRAVY KLUBŮ Z VYSOČINY V MS DIVIZI D
ŽĎÁR N. S. – HLINSKO 1:2
Gól Žďáru nad Sázavou: Nedvěd (PK). Poločas: 0:2. Žďár n. S. – 1. poločas: Jícha – Bureš, Trojánek, Vokoun, Pelikán, Severa – Starý, Sodomka, Homolka – Henzl, Šerý. 2. poločas: Šenkýř – Požár, Vitásek, Novotný, Fiala, Lhoták – Nedvěd, Mach, M. Srnský – Kunstmüller, D. Srnský.

CHRUDIM B – ŽDÍREC N. D. 7:1
Gól Ždírce n. D.: Vrána. Poločas: 3:0. Ždírec nad Doubravou: Gregovský – Štukhejl, Pavlas, Veselský, Málek – Vrána, Šrámek, Novotný, Pátek – Vopršal, Kavalír. Střídali: Losenický, Bílek, Pačanda, Navrátil, Fikar.

HUMPOLEC – PELHŘIMOV 3:1
Góly Humpolce: Havlín, Šmíd, Šerý. Poločas: 2:0. Humpolec: Prchal – Maršík, Pecha, Benáček, Homola – Luňáček, Popovič, A. Zástěra, Šmíd – Pešek, Havlín. Střídali: Š. Zástěra, Vavřička, Šerý, Kameš.

VELKÁ BÍTEŠ – SVRATKA BRNO 4:0
Góly: Macek 2, Šimončič, Novotný. Poločas: 1:0. Velká Bíteš: Pelán – Šperka, Pavel Loup, Daněk – Bartoš, Sznapka, Kamenský, Vošmera – Novotný, Macek, Krula. Střídali: Fiala, Šimončič, Merdita, Patrik Loup, Blatný.

HAVL. BROD – NOVÉ MĚSTO 0:1
Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Konrád – M. Pavlík, Dočkal, Dejl, Cakl – J. Pavlík, Pavlas – V. Novák, Fikar, A. Novák – Víšek. Střídali: Hloušek, Šilhart, Sikora, Pabousek.

ZNOJMO U19 – STARÁ ŘÍŠE 0:2
Góly: Kříž, Kvych. Poločas: 0:2. Stará Říše: Dutka – Pospíchal, Kryštůfek, Čížek, Lát – Borzenko – Špalek, Kvych, Růžička, Tupik – Kříž. Střídali: S .Tomek, Zarovnyii, Trovalov.