Už čtyři přípravné duely sehráli fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. Po remíze 1:1 s Ráječkem a vysoké prohře 1:7 s třetiligovým Blanskem přišly výhry 4:3 nad Kunštátem a minulý pátek 7:1 nad Teplýšovicemi.

Velké závěry z nich ale trenérský štáb klubu z Vysočiny dělat nechtěl. „Tyto zápasy měly spíše kondiční charakter, hodně jsem v nich zkoušel,“ prozradil trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Ani v jednom z nich ale ve středu pole nenastoupil Dominik Šmerda. „V Bohunicích, odkud u nás na podzim hostoval, došlo k výměně trenéra. Ten s Dominikem počítá, proto to vidím tak, že jaro nejspíše stráví v Bohunicích,“ prozradil.

Na hokejový turnaj na olympijských hrách v Naganu fotbalový trenér Jan Šimáček (na snímku) vzpomíná velice rád.
Zlato z Nagana? Při každé vzpomínce mi hned naskočí husí kůže, přiznává Šimáček

V záložní řadě navíc klub ze Žďárska přišel ještě o jednu oporu. „Tomáš Padrtka si šel zahrát badminton, na němž si utrhl achilovku. Už byl na operaci, ale lékaři mu řekli, že na přírodní trávník se dostane až v červenci. Pro jaro je tak ztracený,“ postýskl si Veselý.

O zápas méně než Bystřice dosud sehráli hráči Havlíčkova Brodu. Po prohrách 2:4 s Velkými Hamry a 0:1 proti Novému Městu na Moravě se v sobotu radovali z výhry 3:1 nad Pelhřimovem. „První dva zápasy šlo hlavně o naši defenzivu, proti Pelhřimovu už to bylo jiné,“ sdělil kouč Slovanu Jindřich Adamec.

Vše se ale neobešlo bez komplikací. „Bohužel nám chybělo pět hráčů základní sestavy. Coufal má ruku v sádře, další čtyři pak svalové problémy,“ mračil se.

Ve Staré Říši (v červeném) i Velké Bíteši nebyli s podzimním umístěním v divizní tabulce spokojení. Proto v obou klubech kádr posilují.
Fotbalisté Staré Říše už posily zapojili, to ve Velké Bíteši na ně ještě čekají

Kormidelník Brodu však věří, že se do startu jarních odvet dají všichni dohromady. „Snad se brzy uzdraví. U nikoho se nejedná o nějaký vážnější problém, proto je předpoklad, že by měli pro nás důležitý začátek stihnout,“ komentoval.

Největším podzimním problémem Slovanu byla konstruktivnost. Změní se na tom něco? „Dobře vnímáme, že to tak je. Vždyť jsme na podzim dali jen osm gólů, je to nejbolavější část naší hry. V ofenzivě nás tlačí bota, ale věřím, že se i tady zlepšíme,“ zdůraznil Adamec.


Načítám tabulku ...