Havlíčkobrodský kouč Josef Soural, chtěl začít přípravu před dvěma týdny. Jenže scházet se bohužel se svými svěřenci nemůže. „Máme tak teď za sebou dvoutýdenní blok domácí přípravy. Napsal jsem jim, co by měli dělat. Byla to příprava na kondici a sílu. Dostali od nás aplikace a videa, aby měli nějaké noty,“ prozradil.

Jestli to hráči dodržovali se podle něj ukáže až na hřišti. „Na této úrovni je to o tom, že člověk může jen věřit, že kluci něco dělají. Ovšem v tomto počasí se toho moc nedá, maximálně brusle nebo běžky. Jinak doma, když jsou zavřené i sportoviště a posilovny. Kluci ale chodili na hokej, co vím,“ uznal trenér Slovanu.

V brodském klubu ale vyhlíží změny v protiepidemickém systému PES. „Shodli jsme se na tom, že bychom splnili jejich podmínku společného trénování při podmínce testování každých pět dní,“ potvrdil Josef Soural. Nový PES ještě není schválený. „Doufám, že to příští týden odklepnou. Nechceme se už válet. Hledáme legální možnosti, jak trénovat. Takže budeme reagovat podle vládních nařízení,“ řekl.