Také letošní ročník moravskoslezské divize D potvrdil, že Vysočina má v soutěži sice početně nad jižní Moravou navrch, výkonnostně je tomu však přesně naopak. Jediní fotbalisté Žďáru dokázali narušit jasnou nadvládu jihomoravských klubů. Jak si tedy celky z Vysočiny letos počínaly? Deník oznámkoval jejich výkony jako ve škole.

ŽĎÁR N. S. – 1
Jednoznačně nejpříjemnější překvapení sezony. Přitom ještě před rokem se fotbalisté FC Žďas ve čtvrté lize horko těžko zachraňovali. Návraty obránce Trojánka a záložníka Nedvěda, k tomu uzdravení klíčových opor a najednou Žďár dlouho proháněl favorizovaný Start Brno.

I z druhého místa nakonec dostali nabídku postupu do třetí ligy, tu ale ve Žďáře odmítli. „Museli bychom sehnat minimálně čtyři kvalitní hráče, protože náš kádr je hodně úzký. Se sezonou ale panuje velká spokojenost,“ usmíval se kouč FC Žďas Václav Pohanka.

JIHLAVA B – 2
Ani ryba, ani rak. Tak by se daly ve stručnosti shrnout výkony i výsledky juniorky FC Vysočina. Konečné sedmé místo ale není pro tým plný mladíčků špatným vysvědčením. Spíše je otázkou, co bude dál. V zákulisí se totiž hojně spekuluje o tom, že druholigový klub svůj rezervní mančaft zruší…

Také v další sezoně se budou fotbalisté FC Žďas Žďár (na snímku) moci radovat ze vstřelených branek "jen" v moravskoslezské divizi D.
Fotbalisté Žďáru odmítli třetí ligu! Nejsme připravení, vysvětlil Chmelíček

ŽDÍREC N. D. – 2
Slušná práce. Loňské záchranářské starosti všechny ty, kteří se o fotbal ve Ždírci starají, pořádně vyburcovaly. A hned od začátku sezony to bylo znát. Střelecky opět procitl kanonýr Matěj Vopršal a nebýt nepovedené druhé poloviny jara, mohlo z toho být i lepší umístění než konečné osmé místo.

I tak ale vládne na Havlíčkobrodsku spokojenost. „K té úplné mi chybí tři body a jedna příčka v tabulce výš. Chtěl jsem skončit v její horní polovině. Těší mě ale, že jsme potvrdili, že herně patříme k tomu lepšímu v soutěži,“ řekl kouč Tatranu Michal Votava.

VELKÁ BÍTEŠ – 3
Potvrdili příslušnost k diviznímu středu. Fotbalisté Velké Bíteše letos rozhodně nezklamali, ale ani nijak výrazně nepřekročili svůj stín. Občas trošku slabší koncovka, jindy menší nedisciplinovanost stály za tím, aby klub z města na pomezí jižní Moravy pronikl výš.

STARÁ ŘÍŠE – 3
Po podzimu velké záchranářské starosti, které nevydařený start do jarní části ještě znásobil. Ve Staré Říši ovšem zachovali chladné hlavy, navíc jim výrazně pomohl návrat špílmachra Richarda Svobody. Ten opět prokazoval, že svojí kvalitou divizi přesahuje. Konečné desáté místo není v kontextu řady změn v kádru špatným vysvědčením.

Cíl v podobě postupu do divize dokázali fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) splnit. Nyní je čeká další těžký úkol, ve čtvrté nejvyšší soutěži se také udržet.
Fotbalisté v divizi a kraji mají dobojováno. Známe vítěze, ale i poražené sezony

SPEŘICE – 3
Nováček vlétl do historické premiéry v divizi bez bázně a hany. Na podzim těžil ze své síly v domácím prostředí, ale také rychlosti a dravosti útočníka Pavla Svobody. Ten ovšem první polovinu jara promarodil a TJ Dálnice najednou začal být vážným kandidátem sestupu.

Návrat klíčové osobnosti ofenzivy však ostatní strhl a nakonec z toho byla vcelku bezproblémová záchrana. „Potvrdilo se, že mezi přeborem a divizí není rozdíl jedné, ale dvou tříd. Kluci však zjistili, že se mohou se všemi soupeři měřit,“ potěšilo kormidelníka Speřic Jiřího Holendu.

HUMPOLEC – 3
Po podzimu s pěti body poslední celek tabulky byl skoro zralý na odpis. Přes zimní přestávku ovšem zkušený trenér Roman Veselý postavil mužstvo na nohy a to na jaře začalo sbírat důležité body především na domácím pažitu.

Klíčový byly během jediného týdne dubnové výhry nad Starou Říší a béčkem Jihlavy. „S jarem jsme spokojení. Naše výchozí situace byla hodně špatná, ale dokázali jsme se zvednout a divizi zachránit. Nejen bodově, ale také výkony byly slušné, za to jsem rád,“ sdělil Roman Veselý.

Sobotní duel předposledního kola třetí ligy mezi domácími fotbalisty Nového Města na Moravě (v zelených dresech) a Kvítkovicemi přinesl po třech brankách na obou stranách.
VIDEO: Podívejte se, jak fotbalisté Nového Města v sobotu stáhli třígólové manko

H. BROD – 4
Velká mizérie. V Brodě chtěli ještě vylepšit loňské umístění ve středu tabulky, ale nakonec z toho byl doslova boj o život. Situace došla až tak daleko, že u mužstva skončil trenér Jindřich Adamec a závěr sezony odkoučoval předseda Slovanu Pavel Mazánek. Uhájit divizní příslušnost se sice podařilo, ale v Brodě mají přes léto na čem pracovat.

BYSTŘICE N. P. – 5
Velké zklamání. Vcelku zkušený kádr v Bystřici před každou z obou polovin sezony podle jmen solidně posílili, přesto z toho je poslední místo a po čtyřech letech pád do krajského přeboru. Přitom ze tří moravskoslezských skupin letos sestupoval pouze jediný celek!

A na rychlý návrat to příliš nevypadá. V kádru by totiž měla skončit řada zkušených opor předchozích sezon. „Rozhodla remíza v Humpolci, kde jsme vymyšlenou penaltou přišli o výhru v závěru zápasu. Pak už na nás byla cítit velká odevzdanost,“ všiml si trenér Bystřice Oldřich Veselý.


Načítám tabulku ...