V prvním poločase byli více na míči domácí hráči, ale do vedení se dokázali dostat až těsně před jeho koncem. Po standardce Nečase se ve velkém čtverci nejlépe orientoval důrazný Švanda a novoměstský obránce opět dokázal svoji pohotovost – 1:0.

Přesto kouč Slovanu Martin Slavík tušil šanci na úspěch. „V první půli jsme si vytvořili tři dobré šance ke skórování. Soupeř se prosadil v závěru po rohovém kopu, pomohl si k němu svými třetiligovými zkušenostmi.“

Slovan hrozil zejména po standardních situacích a dočkal se dvacet minut před koncem. To po centru gólmana Baču předskočil Hloušek a vyrovnal na 1:1. Trenéru Michalovi pak vyšlo střídání. Pulkrábek byl na hřišti pouhé čtyři minuty a v 82. minutě využil rychlou akci Bouška – 2:1.

FC Vysočina Jihlava - MFK Chrudim
Ztratili jsme dva body. My chceme vyhrávat, v závěru chyběl kousek, mrzí Vedrala

Závěr byl v Novém Městě dramatický. Další střídající hráč Sytař dostal po nepříjemném zákroku na Cakla červenou kartu a krátkou přesilovku dokázali efektivní hosté potrestat. Již v nastaveném čase se prosadil Fikar a uzavřel konečný účet na 2:2.

Právě schopnost reagovat na průběh zápasu zdobí v současné době Slovan. „My jsme prostě nechtěli prohrát, zaslouženě jsme v závěru vyrovnali. To nadšení ze vstřeleného gólu na 2:2 se skoro rovnalo vítězství,“ uvedl Slavík.

Zkušený trenér by rád přivítal více podobných zápasů. „Přestože se hrálo v pátek, tak přišlo přes tři sta diváků. Emoce, atmosféra, to všechno k takovým zápasům patří,“ dodal Slavík.