Domácí celek jakoby nastoupil v aprílovém počasí doslova hnán touhou napravit předchozí nepříliš vydařená jarní vystoupení a od první minuty si vytvořil značný tlak.

Skóre se poprvé měnilo už v 10. minutě. Rychlou kombinaci, při níž už Šteffl mohl v gólové situaci zakončovat, završil pohodovou trefou do prázdné branky mladíček Jícha – 1:0.

A pro celek z Pelhřimovska začaly hodně krušné minuty. Krátce před uplynutím půlhodiny hry přidal Partl po pěkné individuální akci druhou branku, na poločasových 3:0 zvýšil za dalších pět minut Duba.

V odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy zvolili fotbalisté Viktorie Plzeň (v modročerveném) proti Fiorentině hodně defenzivní styl hry.
GLOSA: Fotbal se stále ještě hraje na góly. Hra slouží jen jako prostředek

Jako lavina se valily na branku Speřic další ofenzivní akce Vrchoviny také po změně stran. Dvě minuty po pauze přidal svoji druhou branku v zápase Jícha, přesné zásahy Sytaře a střídajícího Bouška završili konečné skóre na vysokých 6:0.

I díky ne zrovna příznivému počasí před nepříliš vysokou návštěvou tak Nové Město splnilo roli favorita. „Chtěli jsme zápas odehrát vzadu s nulou, což se podařilo, to mě těší. Stejně tak jsme si přáli vstřelit rychle gól, aby pro nás bylo utkání co nejjednodušší. I to se povedlo,“ usmíval se kouč Nového Města Lukáš Michal.