Bilance, která se vidí málokdy. V sedmi utkáních 19. kola moravskoslezské divize D vidělo zblízka červenou kartu hned devět hráčů, trenérů či členů realizačního týmu mužstev z Kraje Vysočina. A společné pro všechny bylo, že k nim došlo v závěrečných minutách zápasu.

Rozhodně největší divočina se odehrála v sobotu ve Ždírci nad Doubravou. Domácí Tatran zdolal na jaře se trápícího nováčka ze Speřic 1:0, pro něhož to byla šestá jarní porážka v řadě.

V závěrečné čtvrthodině zápasu však sudí Rygl vyloučil jednoho hráče na straně domácích, dva u hostů, navrch udělil červenou trenérovi Speřic Holendovi a masérovi Čihákovi!

Divizní nováček měl k výkonu trojice rozhodčích velké výhrady. „Nechceme si stěžovat, ale sudí zápas vůbec nezvládli. Fauly pískali prakticky jen na jednu stranu, proti nám. Navíc jsme hned třikrát mohli postupovat sami na branku, ale pokaždé se mával sporný ofsajd. Určitě podáme protest minimálně v případě vyloučení Vlčka,“ prozradil asistent trenéra TJ Dálnice Martin Pohan.

Sobotní porážka 1:2 v Humpolci znamená, že fotbalisté Staré Říše (v červeném) ještě musí ve zbývajících kolech této sezony zabojovat o záchranu divize.
Fotbalisté Staré Říše si notně zavařili. Poslední Humpolec dostal řádnou vzpruhu

Červená pro trenéra Holendu byla za jeho vběhnutí do hřiště minutu před koncem, kdy došlo mezi hráči k velké strkanici. „Chtěl od sebe hráče roztrhnout. Následné vyloučení i pro maséra Čiháka bylo za jeho kritiku rozhodčích. Bylo oprávněné, ale ta kritika pramenila z frustrace kvůli stylu vedení zápasu,“ vysvětloval Pohan.

A ještě dodal. „Nechci brečet, ale nestalo se nám to poprvé. A pokaždé jsou vyloučení naši klíčoví hráči. Skoro z toho máme pocit, že nás v soutěži moc nechtějí.“

Poněkud jiný pohled na zápas měl kouč ždíreckého Tatranu. „Podle mě sudí nedržel stejný metr při posuzování zákroků. Chyby však dělal na obě strany. Když to vezmu, tak ještě dvě červené Speřicím odpustil,“ komentoval Michal Votava.

Na mysli měl hlavně situaci předcházející červeným kartám pro lavičku Speřic. „Kapitán hostí po souboji šlápl Pavlovi Novotnému na záda, na videu je to jasně vidět, okamžitě měl jít pod sprchy. Naši kluci tam okamžitě letěli a došlo ke strkanici,“ popisoval.

Žádné drama nepřipustili fotbalisté FŠ Třebíč, lídr I. A třídy, na půdě Jemnicka (ve žlutých dresech). Svého pronásledovatele zdolali poměrně hladce 4:1.
Do půle hotovo. Fotbalisté FŠ Třebíč ve šlágru nedali Jemnicku sebemenší šanci

S vítězstvím 1:0 samozřejmě panoval v kabině Tatranu spokojenost. „Nějaká extra podívaná to nebyla. Na hrbolatém terénu se těžko kombinovalo, proto jsme se ze hry do šancí nedostávali. Ale vycházely nám standardky, jedna z nich rozhodla,“ usmíval se Votava.

Další tři karty rudé barvy byly rovněž v sobotu k vidění ve dvou přímých záchranářských bojích. Humpolec vyloučení Dalíka v první minutě nastavení mrzet nemuselo, Starou Říši zdolal poslední celek divizní tabulky 2:1.

Naopak Bystřice v Havlíčkově Brodě prohrála 1:3, navíc přišla deset minut před koncem o vyloučeného záložníka Malého. Toho za řeči okamžitě na tribunu následoval také trenér Oldřich Veselý.

Místo boje o horní polovinu tabulky čekají na fotbalisty FC Vysočina (ve žlutých dresech) v závěru sezony záchranářské starosti.
Těžký boj. Hrajeme o záchranu, uznal Vávra, prozatímní kouč fotbalistů Jihlavy

Tomu se ovšem tyto verdikty pranic nelíbily. „Ve skrumáži srazil gólmana Brodu jeho vlastní spoluhráč. To ale gólman nevěděl a vystartoval na Malého, jehož srazil. Místo toho, aby byl vyloučený, dostal on i absolutně nevinný Malý po žluté kartě. Pro Malého už byla druhá, musel tak pod sprchy,“ kroutil hlavou Veselý a na konto svého vykázání na tribunu dodal.

„To, co se objevilo v zápise, jsem vůbec neřekl. Ale to už je nyní jedno, zápas jsme si prohráli zahazováním šancí sami,“ uznal.

Posledním vyloučeným fotbalistou z Vysočiny v divizi o uplynulém víkendu se pak stal záložník FC Žďas Jan Nedvěd, který nedohrál nedělní zápas v Tasovicích.

VÍKENDOVÍ DIVIZNÍ „ČERVENÁČCI"
Martin Malý (SK Bystřice n. P. - 80. minuta, druhá ŽK)
Oldřich Veselý (SK Bystřice n. P., trenér - 80. minuta, kritika rozhodčích)
Jiří Šrámek (Tatran Ždírec n. D. - 76. minuta, druhá ŽK)
Dominik Vlček (TJ Dálnice Speřice - 90.+1., druhá ŽK)
Martin Pohan (TJ Dálnice Speřice - 90.+5., druhá ŽK)
Jiří Holenda (TJ Dálnice Speřice, trenér - 89. minuta, druhá ŽK za vběhnutí do hřiště)
Radek Čihák (TJ Dálnice Speřice, masér - 89. minuta, kritika rozhodčích)
Radim Dalík (A.F.C. Humpolec - 90.+1., druhá ŽK)
Jan Nedvěd (FC Žďas Žďár n. S. - 90.+2., surová hra)


Načítám tabulku ...