Hráči Bystřice nad Pernštejnem a Velké Bíteše si zápasy dohrávky 14. kola předehráli již v minulém týdnu. S rozdílnými úspěchy, protože Bystřice na půdě postupujícího vítěze z Hodonína prohrála 1:4, zatímco Velká Bíteš dovezla z Tasovic bod za remízu 1:1.

Jako první vyběhnou v pátek ke svému zápasu fotbalisté Humpolce a Ždírce nad Doubravou. Hosté stále ještě mají šanci, v případě úspěchu v krajském derby, přeskočit v tabulce jedenáctý Žďár. „To je pro nás určitě motivace. Pořád v sobě totiž mám pachuť, jak jsme doma se Žďárem přišli o výhru v nastaveném čase,“ prozradil kouč Tatranu Michal Votava.

Pokud ovšem jde o složení základní sestavy, výsledku nepodřizuje vše. „Dojde k řadě změn. Některé jsou vynucené, jiné už souvisí s další sezonou. Chceme si některé hráče vyzkoušet,“ nastínil.

Humpolec však rozhodně nepatří k oblíbeným protivníkům ždíreckých fotbalistů. „Přiznám se, že si nevybavuji, že bychom zde alespoň remizovali, o výhře ani nemluvě. Není to náš oblíbený soupeř,“ pousmál se.

A pokračoval. „Humpolec má mladý mančaft, letos se mu daří. Byť bych výhrou chtěl zkusit předstihnout Žďár, asi bychom byli spokojení i s bodem. Zvenku by byl dobrý,“ dodal Votava.

Posledním utkáním letošní divizní sezony, a jediným sobotním, bude od 17.00 souboj Lanžhotu se Žďárem nad Sázavou. „Nečeká nás nic jednoduchého. Lanžhot má kvalitní mančaft, v němž udává tón řada Slováků,“ uvědomoval si trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Podobně jako před dvěma týdny ziskem bodu na hřišti béčka Zbrojovky by ovšem chtěl jeho tým překvapit. „Nyní ale narazíme ještě na těžšího protivníka. To nic nemění na faktu, že chceme bodovat,“ zdůraznil.

Jaká cesta k tomu povede? „Musíme zodpovědně bránit a využít šance, které se nám naskytnou. Moc jich asi nebude,“ sdělil Pohanka.

MS DIVIZE D - DOHRÁVKA 14. KOLA
PÁTEK: HUMPOLEC – ŽDÍREC N. D. (17.00), STARÁ ŘÍŠE – HAVLÍČKŮV BROD, Start Brno – SLAVOJ POLNÁ (oba 18.00).
SOBOTA: Lanžhot – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (17.00).
Zápasy Zbrojovka Brno B – Břeclav 4:1, Hodonín – Bystřice n. P. 4:1 a Tasovice – Velká Bíteš 4:1 byly již předehrány.


Načítám tabulku ...