Do jeho osudu výrazně zasáhlo počasí. V první půli domácím příliš nepřálo. „To nemělo s fotbalem nic společného. Hráli jsme doslova proti všemu, větru, dešti i sněhu,“ hořce se pousmál kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Toho mrzelo že vedoucí branka Humpolce, který měl převahu, padla po zaváhání jeho celku. „Chybovali jsme ve středu pole, čehož hosté okamžitě využili a Pešek sám před gólmanem nezaváhal,“ mračil se.

Po pauze, už za slunečného počasí, měli domácí jasnou převahu, kterou přetavili ve vyrovnání po ráně Pačovského.

Nedělní krajské derby mezi divizními fotbalisty Ždírce (ve žlutých dresech) a FC Žďas (v bílém) nakonec přineslo nerozhodný výsledek 2:2.
Votava: Naše velká chyba. Ve vyrovnání jsem neustále věřil, kontroval Pohanka

Další branku už ovšem fotbalisté Bystřice z velkého tlaku přidat nedokázali. „Po tom průběhu jsme rádi i za bod. Mančaft musím pochválit, nasazení i odhodlání bylo v pořádku,“ těšilo jejich trenéra.

Na utkání našel ještě jedno plus. „Kvůli zranění zaskakujícího Šponara musel druhý poločas odehrát ještě ne úplně doléčený stoper Kuldan a vedl si výborně. Jeho příchodem se náš výkon zvedl,“ všiml si.

Podobně jako na podzim získala Bystřice z prvních tří kol jediný bod. „Mělo jich být více, ale i za něj jsme rádi, psychicky nám pomůže. Snad už se náš zdravotní stav bude zlepšovat,“ povzdechl si Veselý.

V následujících třech kolech krajského přeboru narazí na jaře dosud tolik úspěšní fotbalisté Žirovnice (v modrobílém) na celky z horní poloviny tabulky.
Žirovnice zahájila jaro výtečně. Ale mohlo to být i lepší, usmál se trenér Švec

Odlišný výkon svého celku v obou poločasech viděl trenér Humpolce ve dvou faktorech. „První byl daný vynuceným střídáním. Navíc nám po pauze chyběl pohyb, neudrželi jsme balon, jako bychom se uspokojili,“ řekl Roman Veselý.

A dodal. „Ale nerozhodný výsledek zřejmě odpovídá průběhu zápasu.“


Načítám tabulku …