Speciální příchuť souboji starých známých dodává fakt, že na humpoleckém fotbalovém stadionu v sobotu od rána probíhají oslavy sta let fotbalu ve městě. Jejich vrcholem bude divizní zápas a po něm souboj výběru Davida Holoubka se starou gardou Bohemians Praha.

O pořádnou motivaci tak mají v Humpolci postaráno. „Derby s Brodem je, podobně jako třeba v první lize souboje proti Spartě či Slavii, zápasem, v němž je motivace automaticky daná. Ta rivalita mezi oběma kluby tu je,“ sdělil kouč Humpolce Roman Veselý.

Fotbalisté Speřic suverénně kralovali letošnímu ročníku krajského přeboru Vysočiny. To, zda využijí práva na postup do divize, si ovšem ještě rozmyslí.
Půjdou výš? Rozhodnutí jsme nechali na hráčích, prozradil trenér Speřic Holenda

Bohatý před i pozápasový program v rámci kulatých oslav historie klubu to jen zvýrazňuje. „Očekávám, že na stadionu bude dobrá návštěva, což by mělo hráče ještě více vybičovat k výkonu na hranici našich možností,“ zdůraznil.

Celku z Pelhřimovska se navíc v posledních týdnech daří. „Nemám moc rád, když může na tým padnout uspokojení. Proto jsem pořád náročný na sebe i na hráče,“ potvrdil kormidelník A.F.C.

Sílu sobotního soupeře respektuje. „Postavení Brodu v tabulce neodpovídá jeho kvalitě. To mužstvo se mi líbí. Mladí a běhaví hráči, kombinačně velice dobří,“ ocenil Veselý.

Dalo by se říci, že všechno zůstává při starém. Možnost, že by se v Náměšti nad Oslavou (v zelených dresech) kopala třetí fotbalová liga, na začátku týdne padla.
Všechno je jinak! Třetí liga v Náměšti nebude, stěhování ze Znojma šlo k ledu

Fotbalistům Havlíčkova Brodu patří v tabulce až desáté místo. Pokud se ještě chtějí posunout výše, potřebují na půdě osmého celku bodovat. „Podobně jako vždy budeme i tady chtít zvítězit,“ nepřekvapil trenér Slovanu Jindřich Adamec.

Jeho ovečky by Humpolci oslavy rádi pokazily. „Nejedeme dělat k oslavám nějaký komparz. Na jaře jsme příliš bodů neudělali, rozhodně máme co napravovat. Atmosféra bude určitě živější, než bývá obvyklé, proto se na zápas všichni těšíme,“ doplnil Adamec.

MS DIVIZE D - 25. KOLO
SOBOTA: Hodonín – VELKÁ BÍTEŠ (10.15), HUMPOLEC – HAVLÍČKŮV BROD (14.00), Start Brno – ŽDÍREC N. D., BYSTŘICE N. P. – SLAVOJ POLNÁ (17.00).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – ŽĎÁR N. S.(10.15), Tasovice – Břeclav, STARÁ ŘÍŠE – Lanžhot (oba 17.00).


Načítám tabulku ...