Zkušený trenér dorazil v zimní přestávce do klubu z města pod dálničním mostem dosáhnout náročného úkolu. Velkému Meziříčí totiž reálně hrozil druhý sestup v řadě. „Hrát o záchranu je sakra těžké a nepopulární. Vyžadovali jsme od hráčů tvrdou práci a disciplínu. O to víc si cením, že vše dokázali zvládnout. Tento půlrok je určitě posílil ve všech směrech," sdělil Volf.

Ukončit spolupráci s klubem se rozhodl z důvodu většího času na odpočinek a načerpání nových sil. „Splnili jsme obtížný cíl v podobě záchrany divizní příslušnosti. Jarní část mě stála mnoho sil a proto jsem se rozhodl dále v klubu nepokračovat. Velkému Meziříčí přeji jen to nejlepší a věřím, že v příští sezóně se bude pohybovat ve vyšších patrech tabulky,“ prozradil.

I na příkladu pětapadesátiletého zkušeného kormidelníka se tak opět ukázalo, jak obtížný je boj o záchranu na jakékoliv úrovni. „Všichni jsme měli stále v hlavách, že musíme a tak tlak na psychiku byl veliký," potvrdil Volf.

Milan Volf působil ve Velkém Meziříčí poprvé už v letech 2009 až 2011. V minulosti trénoval například v Tasovicích, Spartě Brno, Šanově, Polné, Lednici či v Mikulově. Okusil si také angažmá v MSFL, když vedl tým 1. SC Znojmo FK v sezóně 2019/2020. Zkušenosti má také s trénováním v Rakousku. Před deseti lety také Volf vykonával manažerskou funkci, konkrétně to bylo v klubu MSK Břeclav.

Ostřílený lodivod vedl FC Velké Meziříčí v jarní části sezóny 2023/24 v patnácti zápasech, ve kterých si mužstvo připsalo celkem 19 bodů za pět výher, čtyři remízy a šest porážek. V konečné tabulce divize D obsadilo Velké Meziříčí 13. místo se ziskem 31 bodů.

Podrobnější rozhovor s trenérem Milanem Volfem přinese Deník v příštím týdnu.


Načítám tabulku ...