Domácí prostředí hovoří ve prospěch domácího souboru, postavení v tabulce pro ten hostující. Fotbalisté Slovanu se totiž na podzim výsledkově, ale poslední týdny i herně, trápí.

Pouhých pět bodů z osmi utkání je hodně chabou bilancí. „Už bychom se potřebovali dobrým výsledkem odrazit. Vnímáme, že na nás leží deka, moc bychom potřebovali výsledkovou vzpruhu,“ přiznal kouč Slovanu Jindřich Adamec.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) už se propracovali na čelo tabulky krajského přeboru. V sobotním odpoledni ji budou hájit v domácím souboji s Žirovnicí.
Lídra přeboru čeká okresní derby. Potvrdí fotbalisté Pelhřimova roli favorita?

O největším nebezpečí ze strany soupeře dobře ví. „Jelikož se pravidelně potkáváme, oba celky se dobře znají. Víme, že největší hrozbou je útočník Šerý, kterému to tam na podzim padá. Výhodou Žďáru je fakt, že je tým dlouho pospolu a sehraný,“ popisoval.

V základní sestavě řeší kormidelník Brodu jediný otazník. „Váhám nad obsazením postu gólmana. Minule v Bíteši dostal šanci Mazánek, ale hrubkou se podepsal pod jednu z branek,“ připomněl prohru 0:3.

Pokud chtějí uspět, musí se fotbalisté Slovanu vyvarovat chyb v defenzivě. „Vzadu jsme až příliš zranitelní. Inkasujeme spoustu branek, navíc po individuálních chybách. V tom se musíme zlepšit,“ uvědomoval si Adamec.

Na premiérový bodový zisk ze stadionu soupeře zatím fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) v letošním ročníku MSFL stále čekají. Dočkají se v sobotu v Hodoníně?
Zaskočí nadupané soupeře? Vrchovina zajíždí na jih, Velké Meziříčí vyzve lídra

Žďárští fotbalisté by v krajském derby rádi napravili těsnou domácí prohru s Břeclaví. „Odehráli jsme slušný první poločas, ale ten druhý se nám moc nepovedl,“ mračil se při vzpomínce na prohru 1:2 trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Z Havlíčkova Brodu se chce vracet se třemi body. „Víme, že se jim příliš nedaří, čehož bychom chtěli využít. Chceme zde zvítězit a získat tak body, které jsme před týdnem ztratili s Břeclaví,“ potvrdil Pohanka.

MS DIVIZE D - 9. KOLO
SOBOTA: Bohunice – ŽDÍREC N. D., Břeclav – SPEŘICE (oba 10.15), HUMPOLEC – Start Brno, HAVL. BROD – ŽĎÁR N. S. (oba 15.00).
NEDĚLE: JIHLAVA B – BYSTŘICE N. P. (10.15), Tasovice – STARÁ ŘÍŠE, Lanžhot – VELKÁ BÍTEŠ (oba 15.00).


Načítám tabulku …