V jarní části letošního ročníku moravskoslezské divize D chtěli fotbalisté Havlíčkova Brodu zaútočit na umístění v první pětce. Po odchodu úderné útočné dvojice tomu ovšem možná bude jinak. „Uvidíme, zda se nám podaří ztráty zacelit,“ potvrdil trenér Slovanu Josef Soural.

Tou ztrátou myslel odchod dvojice útočných opor sedmého celku podzimní divizní tabulky. Jindřich Kučera i Jan Žila nabrali směr Rakousko. „Těžko můžeme řešit naše jarní cíle, když za ně ještě nemáme náhradu. Určitě bychom je nechtěli snižovat, také proto se poohlížíme po adekvátním doplnění mužstva,“ prozradil.

Fotbalisté Slavoje Polná (v modrobílém) na podzim v divizi vybojovali pouhé tři body. Pokud se chtějí ve čtvrté nejvyšší soutěži udržet, budou muset výrazně přidat.
Cesta k záchraně? Hlavně se musíme naučit vyhrávat, sdělil trenér Slavoje Kubík

Posílení kádru měli v Havlíčkově Brodě v plánu i tak. „To jsme ale chtěli, aby se naše podzimní síla ještě zvýšila. Takhle se nebudeme bavit o zesílení kvality, ale spíše o náhradě obou odcházejících kluků,“ popisoval.

Především odchod Kučery se ale zřejmě promítne do herního schématu fotbalistů Slovanu. „Jindra byl v naší hře dominantní, jeho absence se musí projevit. Určitě to ale není tak, že bychom za oba dva hledali podobné typy,“ vysvětlil.

Větší šance se může otevřít pro talentované dorostence. „Určitě v průběhu zimní přípravy vyzkoušíme, kdo je na to připravený a jak se bude moci do naší hry zapojit,“ komentoval trenér Slovanu.

Podzim se divizním fotbalistům Ždírce nad Doubravou (ve žlutých dresech) příliš nevydařil. Do jara tak půjdou s jednoznačným cílem záchrany soutěže.
Mizerná koncovka? Na ofenzivě budeme pracovat, zdůraznil trenér Ždírce Votava

Ten zřejmě ani letos se svým týmem nepojede na soustředění. „Pořád se o tom v klubu bavíme. Při podmínkách, jaké v Brodě máme, to asi není potřeba,“ sdělil.

Je tu ještě jeden důvod. „A abychom utužili partu, to můžeme udělat přímo tady, a za mnohem menší peníze,“ pousmál se Soural.


Načítám tabulku …