Favoritem zápasu by měl být domácí celek. „Tak jasné to není, ale asi tuto roli budeme muset přijmout. Chceme vyhrát, navíc hrajeme doma, vítězství se od nás očekává,“ přiznal trenér havlíčkobrodského Slovanu Josef Soural

V podobném duchu hovořil také jeho protějšek. „Brod je jednoznačným favoritem utkání. Sice si také prošel problémy, ale nyní kádr posílil a jeho výsledky v přípravě tomu odpovídají. My se jim ale tuto roli budeme snažit ztížit,“ potvrdil kouč Polné Ján Kubík.

Ačkoliv jsou papírovým favoritem krajského derby, jakékoliv podcenění prý v táboře Slovanu nepřipadá v úvahu. „U nás se toho v posledních letech, ve snaze něco změnit, odehrálo docela dost. Příprava je ale jen příprava, mistrovský zápas je něco úplně jiného,“ naznačil Soural.

Euforii v mužstvu hodlá krotit. „Změna trenéra, odchody hráčů a výsledky Polné v přípravě mohou svádět k podcenění. My ale hráče budeme připravovat úplně stejně, jako na jakéhokoliv jiného soupeře,“ potvrdil.

Také v právě začínajícím ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy bude útočník Tomáš Duba (v zeleném dresu) střílet branky za Nové Město na Moravě.
Nyní už se opět soustředím jen na Vrchovinu, potvrdil Duba

Navíc také jeho mužstvo prošlo přes letní přestávku řadou změn. „Vedle zkušených jsme mančaft doplnili také o spoustu mladíků. Na ně se budeme snažit působit, aby se zklidnili, protože atmosféra na ně rozhodně také dolehne. Jak znám Jána Kubíka, byť k Polné naskočil až na poslední chvíli, bude se mančaft snažit připravit tak, aby uspěli a nám to zkomplikovali,“ dodal Soural.

Nový kormidelník Slavoje měl na poznání mužstva teprve měsíc. „Na utkání se těším, ale vím, že to bude těžké. Za ten měsíc kluky ještě tolik neznám. Minulá sezona Polné moc nevyšla. Po těch úspěšných letech šla poněkud dolů, proto nyní situaci stabilizujeme,“ naznačil trenér, který v divizi povede, po Humpolci a Pelhřimovu, už třetí klub.

Recept na úspěch v nedělním utkání Kubík dobře zná. „V první řadě, tak, jako každý zápas, bychom měli jezdit na doraz a bojovat. Pokud budou všichni jezdit po zadku a dáme tomu maximum, můžeme uspět. O sestavě se rozhodnu až po pátečním tréninku, na devadesát procent ale mám jasno,“ dodal Kubík.

Úvodní kolo divize D nabídne ještě další dvě krajská derby. V sobotu přivítají fotbalisté Bystřice Starou Říši, o den později zajíždí hráči Humpolce na půdu Ždírce.

Program 1. kola divize D:
SOBOTA: Břeclav – Zbrojovka Brno B (10.30), BYSTŘICE N. P. – STARÁ ŘÍŠE, Start Brno – ŽĎÁR N. S. (oba v 17.00).
NEDĚLE: Lanžhot – Hodonín, H. BROD – SLAVOJ POLNÁ, V. BÍTEŠ – Tasovice, ŽDÍREC N. D. – HUMPOLEC (všechny v 17.00).