Oproti minulému týdnu opět tradičně jen do dvou víkendových dnů je rozložené třetí kolo moravskoslezské divize D. Kvartet fotbalových klubů z Vysočiny vyběhne ke svým zápasům již v sobotu, zbylá pětice o den později.

Nároční protivníci čekají v sobotu od 16.30 na dvojici celků z Havlíčkobrodska v domácím prostředí. Lanžhot, který doma přivítá Havlíčkův Brod, čeřil postupové vody už v minulém ročníku.

Do souboje proti Startu Brno by měli jít fotbalisté Ždírce nad Doubravou psychicky posílení o výborný výkon ve středečním pohárovém utkání proti Líšni.

Proti druholigovému klubu byl Tatran jen krůček od postupu do dalšího kola. „Podali jsme výborný výkon, na hráče jsem byl pyšný. Vypadnout až na penalty je samozřejmě velká smůla, ale rozhodně se nemáme za co stydět,“ komentoval kouč Ždírce Michal Votava.

O to, že by středečních sto dvacet minut hry mohlo jeho celku sebrat potřebné síly, strach nemá. „Je teprve začátek sezony, navíc máme poměrně silnou lavičku. Věřím, že se s tím popereme. A také Start hrál ve středu pohár,“ připomněl lodivod Tatranu.

Výjimečně by ale v sobotu bral i bod. „Nebudu nic zastírat, Start má výborný mančaft. S remízou bych asi nebyl nespokojený,“ nezastíral Votava.

Dva souboje celků z Vysočiny budou na programu v neděli odpoledne. Nováček ze Speřic doma vyzve Velkou Bíteš, ale opět bude postrádat zraněného kanonýra Pavla Svobodu.

Střet Žďáru nad Sázavou se Starou Říší nabídne pohled na dva celky v naprosto odlišném rozpoložení. Žďár má po dvou kolech čtyři body, ve středu navíc v poháru dlouho trápil druholigovou Jihlavu.

Dobrý začátek sezony by chtěl potvrdit. „Hrajeme teď dvakrát doma. Pokud zápasy se Starou Říší a Speřicemi zvládneme, můžeme hovořit o povedeném vstupu do sezony,“ podotkl trenér FC Žďas Václav Pohanka.

Nedělního soka nehodlá podcenit. „Stará Říše posílila defenzivu, nečeká nás nic lehkého. Musíme eliminovat jejich silné stránky a sami být co nejvíce nebezpeční. Nebereme nic jiného než tři body,“ dodal Pohanka.

Bez bodu a vstřelené branky jsou zatím v této sezoně fotbalisté Staré Říše. „V ofenzivě nás trápí bota, proto se ji ještě snažíme posílit. Na zápas se Žďárem to ale asi ještě nedopadne,“ řekl předseda Staré Říše Miroslav Nedvěd.

Bod ze Žďáru by měl pro celek z Jihlavska cenu zlata. „Bude to těžký zápas, s bodem bychom byli určitě spokojení. Nebudeme se nic nalhávat, Žďár je v pohodě, také pohár s Jihlavou odehráli celkem slušně. Dá se říci, že všechno hraje pro ně,“ uznal Nedvěd.

MS DIVIZE D - 3. KOLO
SOBOTA: Bohunice – JIHLAVA B, Břeclav – HUMPOLEC (oba 10.15), HAVLÍČKŮV BROD – Lanžhot, ŽDÍREC N. D. – Start Brno (oba 16.30).
NEDĚLE: Tasovice – BYSTŘICE N. P., SPEŘICE – VELKÁ BÍTEŠ, ŽĎÁR N. S. – STARÁ ŘÍŠE (vše 16.30).


Načítám tabulku ...