Zranění to nejsou banální. Malimánek si hned na jednom z prvních tréninků poranil křížové vazy. Podzim nestihne stoprocentně, nad jarní částí příštího ročníku visí velký otazník. „Pokud to půjde dobře, stihne jen pár zápasů,“ nedělá si iluze kouč a doplnil: „Už má po operaci.“

Dalším z obranné čtyřky, který mu vypadl, je Peca. Jemu se stal osudný přípravný zápas s Humpolcem. Diagnóza zatím není úplně jasná. „Psal mi, že má přetržené nebo poškozené vazy v kotníku. Každopádně doba léčení je čtyři nebo pět týdnů,“ odhaduje Josef Soural. Peca by tak teoreticky mohl stihnout divizní start, přípravu ale nikoliv.

Tomáš Tregler došel na turnaji v Praze do finále.
Mezi nejlepšími. Tregler skončil na turnaji v Praze druhý, Prokopcov byl třetí

Z tohoto důvodu bude muset Havlíčkův Brod v obranné čtveřici improvizovat a hledat. V klubu i mimo něj. Možné jsou obě varianty. „Něco máme rozjednaného, ale zatím to nedopadlo. Jednání jsme zatím odložili,“ informuje.

Pravděpodobnější je, že si klub pomůže z vlastních zdrojů. Na podzim toho naprosté minimum odehrál Cakl, který je teď už připravený naskočit. „Řešíme tak především kraj obrany. Zkusíme si tam někoho připravit, zřejmě padne volba na někoho z těch mladých. Asi to zpočátku nebude úplně ideální, ale chceme jít cestou dávání příležitostí,“ vlévá naději odchovancům klubu Josef Soural.

Fotbalisté Kamenice nad Lipou se se soupeři v prvním přípravném bloku nepárali. Černovicím nastříleli deset gólů.
Zase o postup. Fotbalisté Kamenice nad Lipou mají velkou sílu v útoku

Havlíčkův Brod v práci směrem dozadu v prvním přípravném bloku moc neoslnil. Od divizního konkurenta z Humpolce dostal tři góly, Pelhřimov mu jich nastřílel dokonce pět. Nic na tom nemění, že obě utkání skončila nerozhodně.

Obrana obstála až minulý pátek ve Znojmě. S třetiligovým protivníkem Slovan prohrál 2:1. „Nechci říci, že jsme předešlé zápasy brali na lehkou váhu, ale rotace hráčů byla velká. Ve Znojmě jsme nebyli tolik na míči, snažili jsme se hrát v bloku. Z naší strany to bylo bojovnější, zodpovědnější,“ ohlíží se kouč.

Jeho svěřenci teď zahájili třítýdenní dovolenou, k prvnímu tréninku se sejdou dvanáctého července. Do startu divize je čekají tři přípravné zápasy. Síly změří s Kutnou Horou, Velkým Meziříčím a Velimí.