Prohra, která nebolí. Tak by se dal zhodnotit nepříznivý výsledek 1:4, kterého dosáhli divizní fotbalisté Ždírce nad Doubravou ve středečním utkání 1. kola MOL Cupu proti Zbrojovce Brno.

V podobném duchu také začal své hodnocení zápasu trenér Tatranu. „Myslím, že to byla prohra se vztyčenou hlavou. Zbrojovka na nás neskutečně vlétla. Okamžitě skórovala a prvních pět minut jsme její ďábelské tempo vůbec nestíhali,“ pokyvoval hlavou Michal Votava.

Po roce a půl dojde o nadcházejícím víkendu znovu k souboji fotbalistů Slavoje Polná (v červených dresech) a Humpolce (v modrém) v moravskoslezské divizi D.
Skvělý start fotbalistů Slavoje. Výhra nás může nakopnout, věří trenér Adamec

Postupně se ale jeho ovečky zvedly. „Postupně jsme se přizpůsobili tempu zápasu a chvíli před pauzou jsme po standardce dokázali snížit na 1:2. Hosté po pauze přidali další dvě branky, ale ostudu jsme rozhodně neudělali,“ zdůraznil.

Potěšila také návštěva. Pohárovému duelu přihlíželo osm stovek fanoušků. „Nějaká extra bouřlivá kulisa nebyla, ale samozřejmě se před tolika diváky hrálo dobře. Na utkání byli také fanoušci Zbrojovky, ale ti asi mají nějaké rozbroje s klubem, protože vůbec nefandili. Naši fandové tu vytvořili menší kotel, bylo to fajn,“ lebedil si lodivod Tatranu.

Loni se Ždírec utkal v té samé fázi MOL Cupu s Líšní, tentokrát s jejím městským rivalem. Jaké je tedy srovnání divize a profesionálního fotbalu? „Celkově je největší rozdíl v intenzitě hry. Pohyb jednotlivců a práce s balonem jsou u profesionálů na úplně jiné úrovni. Je to logické, mají oproti nám mnohem více prostoru natrénovat náběhy do situací, jsou zvyklí pracovat v jiných rychlostech, s balonem zvládnou kvalitně pracovat celý zápas,“ nastínil Votava.

Fotbalisté Nové Vsi (na snímku) vstoupí do nového ročníku krajského přeboru Vysočiny sobotním domácím duelem proti Rapoticím.
Fotbalisté Nové Vsi chtějí i v začínající sezoně prohánět top mančafty přeboru

Proti celku z jižní Moravy měli ve středu nastoupit také fotbalisté FC Žďas Žďár. Jim ovšem souboj proti třetiligovému Znojmo zhatilo počasí. Konkrétně hustý déšť, po němž byl na Bouchalkách neregulérní terén.

Bez fotbalu ovšem celek z Vysočiny nezůstal. „Když už se nedalo hrát, dali jsme si na umělce místo zápasu trénink," pousmál se trenér Žďáru Václav Pohanka.