Na 99 procent se poslední květnový pátek rozhodlo o vítězi tohoto ročníku moravskoslezské divize D. Zatímco vedoucí Start si s poslední Bystřicí nad Pernštejnem poradil díky brance z první minuty nastavení 2:1, druhý Žďár nad Sázavou doma ztratil dva body s Humpolcem za remízu 1:1.

A to ještě musel být za bod rád. „Nehráli jsme dobře, byl to možná náš nejhorší výkon, jaký jsme na jaře podali,“ neskrýval trenér FC Žďas Václav Pohanka.

V tabulce tak má před posledními dvěma koly brněnský klub náskok šesti bodů při výrazně lepším skóre. Bilance vzájemných zápasů vedoucího dua je vyrovnaná. Na podzim doma Žďár zvítězil 1:0, v Brně pak zkraje jara prohrál těsně 2:3.

Bude to určitě bitva jako řemen. V pátečním podvečeru dojde ve třetí lize na záchranářský souboj domácího Velkého Meziříčí (v červeném) a Nového Města (v modrém).
Prohry, ale také větší naděje. Páteční derby Meziříčí s Vrchovinou bude klíčové

Naopak Humpolec získal bodem ze žďárské půdy jistotu záchrany, stejně jako následně v neděli i Havlíčkův Brod. Ten pod vedením nové trenérské dvojice hrál bez branek v derby se Ždírcem. „Bylo to klasické derby, spíše bojovné. Kluci makali na sto procent, za to je musím pochválit,“ prohlásil předseda FC Slovan Pavel Mazánek, který tým ve zbytku sezony povede společně s Martinem Turkem.

Už nyní ale usilovně shání nového trenéra. „To je nyní klíčový úkol do konce této sezony. Díváme se výhradně po Vysočině, chtěl bych mít tuto otázku co nejdříve vyřešenou," potvrdil Mazánek,

Stále bez šance na záchranu není ani poslední Bystřice. Ze tří divizních skupin totiž letos padá pouze jediný celek. A na poslední mužstva z tabulek skupin E a F ztrácí klub ze Žďárska tři body. V závěrečných dvou kolech čekají Bystřici dvě okresní derby.

Brankář FC Vysočina Jihlava Pavel Soukup udržel v klíčovém utkání s Vlašimí čisté konto.
Specialista na klíčové duely. Soukup potřetí v kariéře uspěl v bitvě o život

Nadcházející sobotu se na bystřických Lužánkách představí Velká Bíteš. O týden později pak sezonu zakončí dalším soubojem s tradičním rivalem, fotbalisty druhého Žďáru.

Podaří se Bystřici ještě malý zázrak? „Dokud šance bude, porveme se o ni. Ale na některých hráčích už cítím smířenost se sestupem, pár jich také už dopředu ohlásilo konec v áčku,“ řekl kouč Oldřich Veselý.

TABULKY MS DIVIZE D, E, F
MS DIVIZE D
14. BYSTŘICE N. P. 24 3 2 19 25:59 11

MS DIVIZE E
14. HFK Olomouc 24 4 2 18 24:52 14

MS DIVIZE F
12. Frenštát p. R. 24 4 7 13 25:52 19
13. Bruntál 24 4 5 15 24:62 17
14. Břidličná 24 4 2 18 27:57 14

Do krajského přeboru sestoupí nejhorší celek z těchto tří skupin.