Radikální krok, který ovšem není až takovým překvapením. Výkonný výbor divizního klubu FC Slovan Havlíčkův Brod se na svém pondělním zasedání dohodl s trenérem A týmu Jindřichem Adamcem na ukončení spolupráce. „Samozřejmě mě to mrzí, ale je to pro mě velká zkušenost,“ komentoval pro Deník zanedlouho osmatřicetiletý kormidelník.

Poslední kapkou byla sobotní domácí porážka Slovanu ve 23. kole moravskoslezské divize D se Speřicemi. „Na pondělním zasedání výkonného výboru jsme se po vzájemné dohodě rozhodli naši spolupráci s Jindřichem Adamcem ukončit,“ sdělil předseda FC Slovan Pavel Mazánek.

A ihned dodal také hlavní, vcelku pochopitelný důvod. „Potřebujeme mužstvu na poslední tři kola ročníku dodat potřebný impuls.“

Fotbalisté Staré Říše (v červeném) si sobotním vítězstvím na stadionu Bystřice nad Pernštejnem zajistili setrvání v soutěži také pro další ročník.
Definitivní jistota. Fotbalisté Staré Říše i Speřic už jsou po víkendu v klidu

Právě předseda klubu se postaví na trenérský můstek předposledního celku divizní tabulky. „Se mnou tým povede dosavadní trenér staršího dorostu Martin Turek. Po sezoně pak budeme obsazení postu trenéra řešit. Jediným naším cílem je záchrana divize,“ nepřekvapil Mazánek.

Dnes již bývalý lodivod Slovanu přiznal, že rezignaci nabídl již o týden dříve sám. „Po porážce ve Žďáře jsem to vedení navrhl, ale došlo k tomu až po zápase se Speřicemi,“ popisoval Adamec.

Svůj konec u mužstva ale považoval za prakticky nevyhnutelný. „Potřebné nasazení s bojovností v důležitém utkání se Speřicemi nepřišly. Proto jsme se s vedením domluvili, že je potřeba dát týmu nějaký impuls, aby hráči viděli, že se něco děje,“ komentoval.

Jen jednu sezonu se ocitla elitní krajská fotbalová soutěž na Vysočině bez klubu z Třebíče. Horácký fotbalový klub (v červeném) od léta vystřídá Fotbalová škola Třebíč.
Fotbalisté FŠ Třebíč zvládli i další postup v předstihu. Nyní už myslí na přebor

Až předposlední místo v tabulce, které ale znamená záchranu, považuje Adamec za ostudu. „Být až třináctí jen díky tomu, že je na tom jeden celek ještě hůř než my, to je ostuda. Pětibodový náskok tak máme nikoliv díky našim schopnostem, ale situaci v Bystřici,“ zdůraznil.

U týmu tak bývalý úspěšný gólman vydržel patnáct měsíců. Divizního celku se ujal loni těsně před začátkem jarní části předchozího ročníku. „Pocity jsou asi takové jako rozchod s první holkou,“ našel zajímavé přirovnání.

A pokračoval. „Bylo to pro mě první větší angažmá, k tomu navíc doma. Beru jej jako velkou zkušenost. Loni nám konec sezony vyšel na výbornou, což nás možná trošku ukolébalo. Proto jsme čekali od tohoto ročníku daleko více.“

Nejdříve za dva roky by měly proběhnout změny v amatérských fotbalových soutěžích v Česku. Tedy těch od třetí ligy až po okresní IV. třídy.
Glosa: Debaty ke změnám ve fotbalových soutěžích v Česku? Hlavně nepolevit

Po celou sezonu se musel ex-trenér Brodu potýkat s řadou nepříjemností. „Měli jsme neustále řadu zraněných, prostřídali jsme čtyři gólmany. Takový konec mě přesto mrzí, protože jde o můj mateřský klub. Do další trenérské práce si z toho ale chci vzít to dobré a z toho špatného se poučit,“ řekl.

Novému angažmá by se nebránil. „Elán do fotbalu mám, navíc nyní si budu moci trošku odpočinout. Pokud přijde zajímavá nabídka, ničemu bych se nebránil,“ přiznal Adamec.

Na předposlední místo tabulky spadli fotbalisté Havlíčkova Brodu také díky vysoké výhře Humpolce 5:0 nad Velkou Bíteší. „Rozhodlo vyloučení hráče hostů a náš druhý gól. Po něm jsme se uklidnili a zápas zcela ovládli,“ komentoval kouč Humpolce Roman Veselý. Jeho svěřenci jsou tak již jen krůček od záchrany.


Načítám tabulku ...