Ten zápas jakoby charakterizoval dosavadní průběh sezony z jejich pohledu. Fotbalisté Staré Říše doma v neděli vedli nad rozjetou Vrchovinou 2:0. Ještě pět minut před koncem drželi těsný náskok, ale v závěru dvakrát inkasovali a po prohře 2:3 odešli ze zápasu s prázdnou. „Všechno jde jakoby proti nám,“ postýskl si kouč Staré Říše Lukáš Staněk.

Papírový favorit duelu 13. kola moravskoslezské divize D byl daný. Jenže celek z Jihlavska, předposlední tým tabulky, se fotbalistů třetího Nového Města na Moravě vůbec nezalekl.

Naopak, po půlhodině hry to bylo po trefách Čížka z penalty a Borzenka 2:0. „Škoda, že jsme nedokázali přidat třetí branku. Vrchovina byla v první půli nebezpečná a v nastavení dokázala snížit,“ komentoval Staněk.

Premiérově za tři body se mohli po utkání 13. kola radovat fotbalisté Velkého Meziříčí. Dvěma zásahy se o to postaral Mirek Malata (vpředu s číslem 11).
Fotbalisté Velkého Meziříčí se konečně dočkali. Hrdinou se stal útočník Malata

Prakticky celou druhou půli ovšem jeho ovečky dokázaly držet favorita na uzdě. Čtyři minuty před koncem se ale pískal pokutový kop i na druhé straně a Duba z něj vyrovnal. „Faul byl, spíše šlo o to, zda k němu došlo v pokutovém území. Ale tím nechci rozhodnutí sudího zpochybňovat,“ zdůraznil.

Vyrovnání Starou Říši nepoložilo a krátce poté mohla zápas rozhodnout ve svůj prospěch. „Šli jsme do přečíslení tři na jednoho, ale vyřešili jsme to špatně. Taková situace prostě musí skončit gólem,“ zlobil se lodivod FSC.

Trest přišel ve druhé minutě nastavení. Zmatek po rohovém kopu využil k vítězné brance opět Duba – 2:3. „Byl to hodně nešťastný gól, kdy se nám nepodařilo odkopnout balon,“ mračil se.

Fotbalisté Chotěboře (ve žlutočerném) se po sobotním vítězství 2:0 nad Pacovem dostali v tabulce krajského přeboru už na třetí místo.
Fotbalisté Chotěboře se v přeboru po malém útlumu opět vrátili na vítěznou vlnu

Tabulkoví rozdíl dvanácti příček přitom v neděli nebyl příliš vidět. „Není to nic proti Novému Městu, byli kompaktnější, dobří v kombinace, ale hráli jsme proti silnějším týmům,“ netajil Staněk.

Už třetí zápas za sebou navrch Stará Říše postrádala oporu středové řady Richarda Svobodu. Ten aktuálně reprezentuje Česko na mistrovství světa v malém fotbalu ve Spojených arabských emirátech. „Nevím, jestli nám Richard chybí, ale už dobře měsíc měl v hlavě něco jiného než divizní fotbal. Samozřejmě je pravdou, že je díky své konstruktivnosti ve středu pole rozdílovým hráčem,“ neskrýval.

Také další okolnosti jdou proti klubu z Jihlavska. „Nemáme ani potřebné štěstí, všechno jde proti nám. Dolů jde i sebevědomí, když práci dáváte vše, ale výsledky nejsou. Všechno se zlomilo při utkání v Tasovicích, kde jsme po vedení 2:0 prohráli 2:3. Stále si ale stojím za tím, že nás tam poškodil sudí Švehla. Celkově z rozhodčích letos nemám dobrý pocit,“ prozradil Staněk.


Načítám tabulku ...