Střelecké procitnutí. To stojí za vydařeným startem fotbalistů Havlíčkova Brodu do nového divizního ročníku.

Řeč čísel hovoří jasně. Zatímco za šestadvacet kol celé minulé sezony zastříleli hráči Slovanu pouhých sedmnáct branek, za tři kola této sezony moravskoslezské divize už osm.

To není náhoda. „Když se porovnává loňská sezona se začátkem té letošní, je určitě vidět pokrok. Vždyť jsme za tři kola nastříleli skoro polovinu veškeré loňské produkce,“ pochvaloval si kouč Slovanu Martin Slavík.

Okresní fotbalové svazy v Česku bojují s nedostatkem peněz. Nebýt obětavých funkcionářů, byl by český fotbal na nejnižší úrovni ve velkých problémech. Ilustrační foto.
Alarmující situace! Fotbal na okresech po finanční stránce živoří, varuje Zima

Ten se mužstva ujal v letní přestávce. „V přípravných zápasech jsme se seznamovali se vším, co bylo potřeba otevřít. Nazval jsem tyto věci pomyslnou černou skříňkou,“ přirovnával.

A postupně se mu dařilo v poměrně mladém kádru probouzet střeleckou aktivitu. „V prvních dvou přípravných duelech jsme ještě nebyli v útočné fázi příliš produktivní. Proto jsme se tehdy rozhodli pro otevřenější hru,“ vzpomínal.

A poslední přípravný duel přinesl změnu. „Proti rovněž divizní Čáslavi jsme vyhráli 5:2 a kluci si dobře uvědomili, že gól dát umějí. Jde jen o to poslechnout, být o pár centimetrů jinde než předtím, a hned jsou z toho góly,“ usmíval se.

Fotbalisté Ledče nad Sázavou (v bíločerném) oslavili premiérovou výhru v letošním ročníku krajského přeboru. Žirovnici doma v sobotu zdolali 3:2.
KRAJSKÝ POLOČAS: Na čele jsou fotbalisté Pacova, tři body braly Chotěboř i Ledeč

Gólově naprázdno vyšli fotbalisté Slovanu od té doby jen v 1. kole MOL Cupu. Ovšem proti druholigové Jihlavě, proti níž nebyla prohra žádným překvapením.

I přes zisk sedmi bodů z devíti možných však zůstává trenér Brodu nohama na zemi. „Lepší produktivita je nejvýraznějším benefitem dobrého úvodu sezony. Samozřejmě jsme ale zapracovali také na obranné hře, kde máme stále ještě některé personální problémy,“ zdůraznil Slavík.


Načítám tabulku ...