V to doufá i kouč Josef Soural. „Z toho co máme odehrané, tak jsme zatím samozřejmě spokojení. Respektive jsme si to tak nějak představovali. Myslím, že se to otočilo k lepšímu, minimálně výsledkově. Ale herně to také není špatné, se špatnou hrou, bychom asi nebodovali,“ uznal. I fanoušci Slovanu jsou spokojenější. „Je to pravda, zatím mám dobré ohlasy.“

Podle staronového trenéra Slovanu se změnila i nálada v kabině. „Nevím, jak bych to řekl, abych neurazil fotbalového boha. Myslím, že kluci jdou do zápasu vyhrát nebo hrát o body. Hlavně nechceme být za otloukánky.“

Tým se omladil, ale také doplnil zkušenými hráči, kteří jsou na hřišti znát. „Jsou schopní ovlivnit výsledek i kabinu. K nim přišli mladí, kteří nebyli zatížení tím rozpoložením, co tu bylo předtím. A ti kteří tu byli dřív, tak i jejich nálada se změnila,“ pochvaluje si Josef Soural, který si ale nemyslí, že stačí do týmu přivést pět šest nových hráčů a vše je jak na růžovém obláčku.

A i když se Slovanu daří, tak vždy se dá něco zlepšit. „Přesně víme, co nás trápí. A to jsou počty. Sice jsme přivedli jedenáct hráčů včetně dorostenců, ale třináct jich zase odešlo. Je to stále nekonečný boj,“ posteskl si. Jeho přáním je, aby každý hráč měl za víkend v nohách pouze jeden zápas, na který se bude stoprocentně soustředit. Momentálně často dochází k tomu, že hráči zaskakují v dorostu, v áčku nebo v béčku. „Někdy dostávají dost zabrat a je to na nich znát,“ potvrdil.

Havlíčkův Brod se na podzim řadil k nejlépe bránícím týmům. Trochu mu to pokazil zápas v Hodoníně, kde inkasoval čtyři branky, ale do té doby jich obdržel jen sedm. „Toho jsme chtěli dosáhnout. Přišel Roman Turek, Jindra Kučera také není úplný střelec. Navíc jsme obranu vyztužili i mladými kluky z Jablonce,“ řekl Josef Soural, který také před podzimem potřeboval zapracovat na útoku, protože odešel třináctigólový střelec Raymond Darkeh. „Jsem rád, že se nám ho podařilo nahradit. Přivedli jsme Jana Žilu a Jana Bajera. Kteří se okolo branek točí,“ potěšilo ho.

Havlíčkobrodský tým také neměl žádné velké výkyvy ve výsledcích. Prohrál jen v Lanžhotě a v posledním podzimním duelu na hřišti druhého Hodonína. „Je pravda, že výkyvy jsme moc neměli, ale také se nás drželo štěstí,“ oddechl si lodivod Slovanu, kterého z celého podzimu mrzí bezbranková remíza v Bystřici. „Tam jsme měli zkrátka vyhrát,“ dodal.

Slovan zatím své hráče nenutí k individuální přípravě. Vyčkává, co bude dál. „Je těžké něco plánovat, když nevím, co bude. Musíme počkat, co vláda připraví za další opatření,“ řekl. Co se týče nějakého tréninku, tak to je zatím pro všechny sci-fi. „Na začátku jsme měli jeden trénink v šestičlenných skupinkách, ale nebylo to ono. Navíc se hned i skupinky zakázaly. A musím říct, že individuální přípravě na této úrovni příliš nevěřím,“ podotkl havlíčkobrodský šéf lavičky. Ten spíš je zastáncem toho, že každý se připraví podle svého uvážení. „Když je nervní, tak si nějakou aktivitu najde. Je ale pravda, že nyní je to složitější, přeci jen počasí už není příliš nakloněné venkovním aktivitám,“ potvrdil.


Načítám tabulku ...