Po nějaké době opět tři krajská derby fotbalových klubů z Vysočiny nabídne víkendové 23. kolo moravskoslezské divize D.

Všechny se hrají v neděli od 17.00. V tom prvním se potkají celky, kterým poslední kolo vyšlo na výbornou. Bystřice minule předvedla úžasný obrat v závěru a v Břeclavi zvítězila 3:2.

Fotbalistům Ždírce se vedlo ještě lépe, když demolicí Polné 7:0 výrazně přiživili své šance na záchranu. „Věřím, že nás to nakopne do zbývajících pěti kol. Ještě šest bodů budeme potřebovat,“ řekl kouč Tatranu Michal Votava.

Ve šlágru 22. kola krajského přeboru Vysočiny prohrál v existenčním duelu HFK Třebíč (v červeném) na půdě Sokola Bedřichov a jeho situace je kritická.
Je to ostuda, ale pořád věřím, tvrdí Němec. Nyní Třebíčští řeší obsazení soutěží

Ve druhém krajském derby budou chtít v souboji s Velkou Bíteší fotbalisté posledního Slavoje Polná přiživit umírající naději na záchranu.

„Dokud bude alespoň malá šance, budeme se o ni dál rvát. Víme, že naše situace je hodně složitá, to však na věci nic nemění,“ sdělil trenér Slavoje Ján Kubík.

Třetí krajský střet se odehraje v Humpolci, kam dorazí Stará Říše. Celek z Jihlavska stále ještě nemá jistou záchranu, Humpolec ovšem naposledy šokoval výhrou 1:0 druhé béčko Zbrojovky.

Jarní část letošního ročníku krajského přeboru zatím vychází fotbalistům Okříšek (v bílém) nad očekávání. Z osmi dosavadních utkání hned pětkrát odešli vítězně.
Okříšky na jaře válí. Hráči pochopili, co po nich chceme, řekl spokojený Hekerle

Jako sůl by body potřebovali také fotbalisté Žďáru nad Sázavou. V Tasovicích je ale horká půda. „Zkusíme zde bodovat. Bohužel nám asi bude dál chybět zraněný útočník Ondřej Starý,“ lehce si postýskl lodivod FC Žďas Václav Pohanka.

Posledním klubem z Vysočiny, který jsme dosud nezmínili, je havlíčkobrodský Slovan. Ten se jako jediný představí ve 23. kole již v sobotu. Od 17.00 nastoupí na hřišti silného Startu Brno.

MS DIVIZE D - 23. KOLO
SOBOTA: Hodonín – Břeclav (10.15), Start Brno – HAVLÍČKŮV BROD (17.00).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – Lanžhot (10.15), HUMPOLEC – STARÁ ŘÍŠE, SLAVOJ POLNÁ – VELKÁ BÍTEŠ, Tasovice – ŽĎÁR N. S., BYSTŘICE N. P. – ŽDÍREC N. D. (vše 17.00).


Načítám tabulku …