Pět gólů a spousta dalších vyložených příležitostí. Sobotní krajské derby mezi fotbalisty Ždírce nad Doubravou a Novým Městem na Moravě v rámci 19. kola moravskoslezské divize D bavilo. Domácí Tatran zvítězil po boji těsně 3:2.

Kdo očekával, podobně jako autor tohoto článku, spíše boj, kde moc branek padat nebude, šeredně se zmýlil. To se ukázalo už v úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Skóre se poprvé měnilo už po jedenácti minutách hry. Po centru do vápna Vrchoviny se prosadil na zadní tyči neobsazený Málek – 1:0. Odpověď hostů přišla krátce před uplynutím půlhodiny hry. Po individuální akci vyrovnal Sytař – 1:1.

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) i Polné (v červeném) patří do silného středu divize D. Ve zbytku sezony by měli zabojovat o umístění v horní polovině tabulky.
Divize vstupuje do závěrečné třetiny. Jak si stojí fotbalové kluby z Vysočiny?

Poté hostující soubor nevyužil další tři slibné příležitosti, dvě minuty před poločasovou přestávkou šel přesto do vedení. Z levé strany propálil vše, co mu stálo v cestě, Pulkrábek – 1:2.

Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu. V první minutě nastaveného času totiž centrovaný balon gólman Šmída jen vyrazil k nohám Vopršala, který si věděl rady – 2:2.

Jestliže v prvním dějství měli hráči hostujícího Nového Města herně navrch, po změně stran se hra vyrovnala. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem. Po rohovém kopu zakončil nohou přesně Gregovský – 3:2.

V sobotním utkání 19. kola krajského přeboru Vysočiny zdolali na domácím hřišti fotbalisté třetí Chotěboře (žlutočerné dresy) vedoucí Okříšky (v červeném) 3:1.
Změna na čele. Fotbalisté Chotěboře výhrou v taháku sesadili z vedení Okřííšky

Po předchozí těsně prohře v Humpolci se tak Tatran vrátil na vítěznou vlnu. „Zisku tří bodů proti Vrchovině, která byla takřka kompletní, si moc cením,“ usmíval se kouč Ždírce Petr Nedvěd.

Na lavičce hostů naopak zavládly rozpaky. „Zápas jsme si prohráli v první půli, kdy jsme měli šest nebo sedm tutovek,“ komentoval asistent trenéra Vrchoviny Petr Follprecht.

Další ohlasy a podrobnosti z krajského derby přinese Deník v úterním vydání.


Načítám tabulku ...