Celek z Havlíčkobrodska doma podlehl rezervě Líšně 0:2. „V první půli jsme měli zajímavé šance po standardních situacích. Balon se několikrát kutálel po brankové čáře, ale gól jsme nevstřelili,“ postýskl si kouč Tatranu Michal Votava.

Pět minut před půlí navíc jeho tým smolně inkasoval. „Náš gólman neudržel lehkou hlavičku a prohrávali jsme. Po pauze jsme se snažili, ale chybí nám teď, co vypadl Matěj Vopršal, v ofenzivě individuální kvalita. Přitom herně jsme za Líšní nikterak nezaostávali,“ mrzelo jej.

Aby toho nebylo málo, pět minut před koncem dostal červenou kartu asistent trenéra Ždírce Vlastislav Legát, a to za vulgární kritiku směrem k rozhodčímu. Po udělení karty měl navíc, podle zápisu z utkání, nízkou intenzitou strčit do pomezního rozhodčího.

V předposledním podzimním kole moravskoslezské divize D si fotbalisté Vrchoviny (v modrém) body s Velkou Bíteší (žluté dresy) podělili.
VIDEO: Fotbalisté Nového Města si v domácí rozlučce s Velkou Bíteší body dělili

„Všechno to vzniklo z ostrého zákroku na našeho hráče, kdy dostal loktem do nosu tak, že mu tekla krev. Sudí ale ten zákrok vůbec nepotrestal a ve Vlastovi Legátovi trošku vzplály emoce,“ popisoval Votava.

Celá situace ale měla ještě pokračování po závěrečném hvizdu. Vlastislav Legát totiž podle zápisu vstoupil na hrací plochu, kde měl dát pohlavek jednomu z hráčů hostů. A strhla se mela. „K tomu nemám co říci, protože jsem zrovna mluvil s trenérem hostů, takže jsem viděl až nepřehlednou strkanici,“ krčil rameny Votava.

Naopak fotbalisté Velkého Meziříčí se po předchozí výhře nad Polnou radovali také podruhé za sebou. Díky vítězství 2:1 v Havlíčkově Brodě tak už nejsou poslední. „Je skoro škoda, že už je konec podzimu. V Brodě se opět potvrdilo, a tím fakt nechci nikoho shazovat, že rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou minimální,“ sdělil lodivod Meziříčí Jan Šimáček.

Ve 14. kole moravskoslezské divize D si fotbalisté FC Žďas Žďár nad Sázavou (v bílém) doma hladce poradili s A.F.C. Humpolec (v pruhovaném) výsledkem 3:0.
VIDEO: Podívejte se na branky fotbalistů Žďáru při vítězství 3:0 nad Humpolcem

Pokud by jeho svěřenci na konec podzimu uspěli také doma proti Břeclavi, s dvanácti body by na tom nakonec nebyli až tak zle. „Věřím, že jsou kluci natolik inteligentní, aby nic nepodcenili. Ty poslední dva zápasy nám ale snad dodaly sebevědomí, stát se může cokoliv,“ nastínil Šimáček.


Načítám tabulku ...