A nehrál se zrovna největší tahák tohoto kola. Tedy rozhodně z pohledu klubů z Vysočiny. Ve vzájemném záchranářském souboji se měli včera utkat fotbalisté Staré Říše a Ždírce nad Doubravou.

Měli, ale neutkali. Do hry totiž vstoupila matka příroda. „Sněhová nadílka pokryla naše hřiště, takže fotbal se na něm hrát nedalo,“ vysvětlil důvod odložení krajského derby předseda klubu ze Staré Říše Miroslav Nedvěd.

Fotbalisté Slovácka B (v černém) ve 22. kole MSFL podlehli na kunovické Bělince Velkému Meziříčí (v červeném) 0:1.
PODÍVEJTE SE: Překrásný moment. Dolejš zařídil Velmezu parádní trefou tři body

Podobně jako na podzim, také druhou polovinu sezony odstartovali na výbornou fotbalisté Humpolce. Před týdnem zvítězili na hřišti Velké Bíteše, tentokrát si doma poradili se Slavojem Polná 3:1. Celek z Jihlavska tak opět o něco protáhl své čekání na premiérovou výhru v sezoně.

Relativně blízko k bodovému zisku na půdě favorizovaného Lanžhotu byli hráči Havlíčkova Brodu. Třetímu celku divizní tabulky totiž podlehli jen 2:3. Rozhodující branku přitom jihomoravský celek vstřelil až pět minut před koncem.

Hůř si v Tasovicích vedla Bystřice nad Pernštejnem. Sice šla Sklenářovou brankou brzy do vedení, jenže v závěrečné desetiminutovce první půle třikrát inkasovala a nakonec se domů vracela s tenisovou porážkou 2:6.

Takto vypadalo hřiště v Nové Vsi ještě v pátek odpoledne. Jenže během soboty se na Novoměstsko jakoby vrátila zima a terén se stal neregulérním.
Šlágr zhatily sníh a mráz. Nová Ves se utká se Speřicemi až na Zelený čtvrtek

Rychle zapomenout budou chtít na nedělní duel fotbalisté Žďáru nad Sázavou. Ti doma proti Břeclavi ještě pět minut před koncem vedli 2:0 a zdálo se, že míří k zisku důležitých tří bodů.

Chyba lávky. Během jedné minuty totiž hosté srovnali a hráči FC Žďas tak brali jen bod. „Dva body jsme ztratili neuvěřitelně hloupým způsobem. Zbytečnými fauly jsme hostům nabízeli standardní situace, po nichž dokázali vyrovnat. Zápas jsme měli už dříve definitivně rozhodnout,“ zlobil se kouč FC Žďas Václav Pohanka.

MS DIVIZE D
HUMPOLEC – SL. POLNÁ 3:1
Góly: 14. Kopic, 38. Havlín, 54. Šmíd – 79. Cseh. Rozhodčí: Sivera. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Pecha, Luňáček, Dalík (82. Podoba), Šerý, Havlín (88. Kubíček), Maršík, Kopic (59. Vrátný), Šmíd, Benáček, Zástěra. Slavoj Polná: Čermák – Cseh, Holub, Sobotka, Pecina, Haala, Vrba, Pavlas (55. Drápela), Kazlou, Štohanzl (56. Bradáč), Voráč.

ŽĎÁR N. S. – BŘECLAV 2:2
Góly: 9. O. Starý, 73. Sodomka – 85. Opina, 86. Skočovský. Rozhodčí: Machorek. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Jícha – Novotný, Vitásek, Šerý (74. Kunstmüller), O. Starý, Henzl (64. Zažímal), Požár, Švoma, Sodomka, Peňáz, A. Starý (64. Otava).

TASOVICE – BYSTŘICE N. P. 6:2
Góly: 35. a 77. Hrazdílek, 37. Vašina, 44. Lapeš, 82. Pacula, 89. Garčic– 6. Sklenář, 70. Svoboda. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 1:1. Diváci: 166. Poločas: 3:1. Bystřice n. P.: Veselý – Chudoba (68. Hofmann), Svoboda, Šponar, Blaha, Prášil, Jiránek, Sklenář, Malý, Buršík, Pačovský.

ZBROJOVKA B – V. BÍTEŠ 1:0
Gól: 58. Purrini. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:7. ČK: 0:1 (64. Mrňa). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Velká Bíteš: Pelán – Daněk, Loup, Mrňa, Bartoš, Moučka, Merdita, Sznapka (65. Kamenský), Macek (75. Traxl), Krula (72. Novotný), Šperka.

STARÁ ŘÍŠE – ŽDÍREC N. D. pro nezpůsobilý terén odloženo

LANŽHOT – H. BROD 3:2
Góly: 10. a 12. Balážik (první z PK), 85. Burac – 18. vlastní Mikúšek, 73. Coufal. Rozhodčí: Bělák. ŽK: 2:3. Diváci: 290. Poločas: 2:1. H. Brod: Mazánek – Cakl, Coufal, Fikar, Pabousek (87. Pavlík), Turek, Peca (68. Novák), Bajer, Dočkal, Bouma (63. Karlík), Hloušek.

Další výsledky 16. kola MS divize D: Start Brno – Hodonín 2:2.