V táboře Tatranu panovalo po závěrečném hvizdu zklamání. „Byli jsme jen krůček od důležitého vítězství, ale nakonec máme jen bod,“ těžko hledal slova trenér Ždírce Michal Votava.

Přitom jeho hráči překonali první krizový okamžik, když v první půli Fikar zahodil penaltu. „Jenže současně měl jít ven ze hry také rukou na brankové čáře hrající Vitásek,“ zlobil se kouč Tatranu.

Kdo čekal, že bude souboj mezi Novým Městem (v modrém) a hráči Znojma (v bílých dresech) vyrovnaný, musel být v sobotním odpoledni zklamaný.
Procházka: Podali jsme letos asi nejslabší výkon. Šimáček musel brát alespoň bod

S těmito slovy jeho protějšek částečně souhlasil. „Pokud to sudí vyhodnotil jako úmysl, pak určitě. Ale pokud ne, neměl Vitásek dostat ani žlutou kartu. Sudí zvolil polovičaté řešení,“ prohlásil lodivod FC Žďas Václav Pohanka.

Deset minut po změně stran přesto vedl celek z Havlíčkobrodska po zásazích Novotného a Mrázka 2:0. „Byla ale velká škoda, že jsme dvoubrankové vedení neudrželi déle. Už za dalších deset minut Žďár snížil a my se začali strachovat o výsledek,“ popsal Votava.

Přesto se zdálo, že jeho celek nejtěsnější náskok dokáže udržet. Ve třetí minutě nastavení však přišel pro domácí celek šok. „Držíme balon u rohového praporku soupeře a za dvacet vteřin inkasujeme. Sehráli jsme to netakticky, naše velká chyba,“ zlobil se.

V následujících třech kolech krajského přeboru narazí na jaře dosud tolik úspěšní fotbalisté Žirovnice (v modrobílém) na celky z horní poloviny tabulky.
Žirovnice zahájila jaro výtečně. Ale mohlo to být i lepší, usmál se trenér Švec

Dlouhý nákop hostujícího mužstva skončil na kopačce Šerého, jenž utěšenou trefou vyrovnal na konečných 2:2. „Pořád jsem věřil, že ještě dokážeme vyrovnat. Pro nás má ten bod samozřejmě cenu zlata, protože už to vypadalo, že ze zápasu vyjdeme naprázdno,“ usmíval se Pohanka.

Fotbalisté Ždírce tak možnost přiblížit se na předposlední příčce nejbližším týmům nevyužili. „Co se dá dělat, musíme věřit, že to vyjde příště. Vím, že už se hodně opakuji, ale nic jiného nám opravdu nezbývá. Snad už to konečně zlomíme,“ vyslovil velké přání Michal Votava.


Načítám tabulku …