Ale jen tak tak. „Byli jsme pod psychickou dekou, která se nás držela celou sezonu,“ sdělil předseda FC Slovan Pavel Mazánek, který si na poslední tři kola musel stoupnout na trenérský můstek.

Na konci května byl totiž od týmu odvolán trenér Jindřich Adamec. „Nebylo to odvolání v pravém slova smyslu. Spíše šlo o vzájemnou dohodu kvůli impulsu pro tým. Potřebovali jsme něco udělat, abychom divizi udrželi,“ vzpomínal Mazánek.

S uplynulým ročníkem, který fotbalisté Havlíčkova Brodu v divizi zakončili se ziskem sedmnácti bodů na předposledním místě tabulky, pochopitelně spokojený být nemohl. „Nespokojenost, nic jiného se říci nedá. Přitom jsme do sezony celkem slušně vstoupili. Zlomila nás vysoká domácí prohra s béčkem Jihlavy, po níž padla na mužstvo psychická deka, z níž se nedokázalo dostat,“ všiml si.

Po předloňském odchodu útočného dua Kučera, Žila se Brodu nedaří najít střelce. „Ten nám rozhodně chyběl. Možná nás trošku ukolébal loňský konec sezony, kdy se nám v koncovce poměrně dařilo,“ připomenul Mazánek.

Současně odmítal, že by byl kádr Slovanu příliš nezkušený. „Neřekl bych, že jsme vsadili pouze na vlastní odchovance. V týmu jsou hráči, kteří prošli mládeží v elitních klubech jako je Jablonec či Jihlava. Navíc se vrátili zkušení Martin Pavlík či Adam Novák,“ vyjmenovával.

To, že by sezona mohla skončit sestupovým fiaskem, si ovšem předseda FC Slovan nehodlal připouštět. „Na hráčích bylo vidět, že ta tíha břemene možného pádu je obrovská. Já jsem si ale ani na vteřinu nepřipouštěl, že bychom divizi nedokázali udržet. Viděl jsem, že v soutěži jsou mnohem horší týmy, než jaký máme my,“ poznamenal.

Za klíčový pro záchranu viděl Mazánek zpětně vítězný domácí duel s nakonec sestoupivší Bystřicí uprostřed jara. „Zcela jednoznačně šlo o klíčový zápas. Bystřice v něm sice byla o něco lepší, ale tři body zůstaly doma, což se později ukázalo jako rozhodující,“ oddechl si.

Do nadcházejícího ročníku, v němž bude ze šestnácti klubů v divizní skupině D hned jedenáct mančaftů z Vysočiny, vstoupí fotbalisté Slovanu s novým jménem na trenérském můstku.

Mužstva se ujal Martin Slavík, který pět let vedl rovněž divizní Ždírec nad Doubravou a poslední dva roky strávil v divizní skupině C, kde trénoval fotbalisty Hlinska. „Měli jsme v hledáčku více jmen, ale pro Martina Slavíka rozhodly dva faktory. Umí pracovat s mladými hráči a má zkušenost s vedením divizních mužstev prozradil Mazánek.

Nový soutěžní ročník odstartuje Havlíčkův Brod na začátku srpna domácím utkáním proti Staré Říši. Týden poté zajíždí do Velké Bíteše, ve třetím kola pak doma přivítá Humpolec.


Načítám tabulku ...