Příliš krásy páteční fotbalové představení v Jihlavě nenabídlo. V úvodním dějství stojí za zmínku jediná akce. To když Vedral ve třiadvacáté minutě posadil na zadek soupeřova obránce, od brankové čáry přihrál pod sebe na nabíhajícího Červa. Jeho pokus ale Mucha lapil.

Prostějov v úvodním poločase na branku Jihlavy ani nevystřelil.

Po změně stran přibylo vzruchu před brankami. Záhy po znovuzahájení hry byl ve vápně faulován Smejkal a sudí nařídila pokutový kop. Jenže i tentokráte zafungovala poučka, že postižený hráč by penaltu neměl jít kopat. Smejkalovu střelu Mucha vyrazil. Naštěstí pro domácí jen k Červovi, který míč do sítě přece jenom uklidil – 1:0.

Jenže vedení Vysočinu neuklidnilo. Naopak hosté vylezli ze své obranné ulity a po hodině hry otočili stav. Nejprve Kopřiva bezpečně proměnil penaltu, vzápětí Matoušek poslal do vedení Prostějov.

Jihlavané už odpověď nenašli, Hanáci pohodlně hlídali svůj náskok a nakonec se radovali z první výhry sezóně. Oproti tomu Vysočina podruhé za sebou nedovedla doma vedení 1:0 k vítězství, na které tak v této sezoně před vlastními diváky stále čeká.

JIHLAVA – PROSTĚJOV 1:2
Góly: 49. Červ – 64. Kopřiva (PK), 66. Matoušek. Rozhodčí: Adámková – Mojžíš, Lakomý. ŽK: Červ, Smejkal, Horák, Štefánek, Arroyo, Araujo-Wilson – Omale, Stříž, Zapletal. Diváci: 831. Poločas: 0:0.
Jihlava: Číž – Horák, Vlček, Štefánek, Svoboda – Lacko, Červ (88. Ritter) – Peřina (88. Křišťál), Tureček (70. Araujo-Wilson), Smejkal – Vedral (70. Arroyo).
Prostějov: Mucha – Stříž, Schuster, Bala, Machynek – Zapletal (54. Jurásek), Omale (90.+2 Bialek), Kopřiva, Langer (54. Matoušek) – Píchal (85. Šteigl) – Zikl (85. Rolinc).