Vysočina skončila v letošním ročníku druhé ligy na sedmém místě. Jak toto umístění hodnotíte?
S něčím panuje spokojenost, něco musíme zlepšit. Hra jako taková měla dobré parametry. Zlepšovat musíme výkonnost našich hráčů. Jejich odolnost, herní vytížení a produktivitu. To když se nám podaří, tak se jistě zlepší i naše tabulkové umístění. Já to mám tak, že mezi čtvrtým až čtrnáctým místem není rozdíl. Byl bych rád, kdybychom byli pokaždé v tabulce co nejvýše. To znamená rvát se o postup do první ligy.

V posledních zhruba třech sezonách se hovořilo o tom, že ve Vysočině je mladý tým. Nepřichází nyní čas, že už by měli zúročit nabyté zkušenosti?
Přesně tak. Tento tým bude takto pohromadě třetí rok po sobě a budeme na něj nároky určitě zvedat. My jsme na ně samozřejmě nároční stále, ale věříme, že jim prostor, který na hřišti dosud dostávali, pomohl, aby na sebe brali větší zodpovědnost na hřišti. Aby se stali těmi správnými tahouny. Začali dávat góly, hráli jako tým a aby byli produktivnější.

Nyní jsou hráči na dovolených. Kdy se sejdou, a jaký je plán na léto?
Příprava začne tradičně testy na fakultě v pondělí třináctého června. Následovat bude šestitýdenní příprava se sedmi přípravnými zápasy vesměs s prvoligovými protivníky, což věříme, že nás obohatí. Kluci budou mít možnost přímé konfrontace s ligovými celky. Tyto zápasy by pro ně měly být motivací se ukázat a nám prozradí, kde se ještě potřebujeme zlepšit a v čem bychom třeba na ligu mohli mít.

Hrubá kondiční příprava hokejistů Dukly Jihlava je plném proudu.
OBRAZEM: Příprava Dukly je v plném proudu. Rozhodnutí o stadionu bylo posunuto

Na koho z těch ligových soupeřů se mohou fanoušci těšit v domácím prostředí? Vyzvete někoho z absolutní špičky?
My bychom ligové týmy rádi přivítali doma. Ale tím, že jsme na hlavním stadionu měnili trávník a chceme, aby stihl důkladně zakořenit do začátku soutěže, nepřišlo nám adekvátní ligové celky zvát Na Stoupy či jiné hřiště. Proto budeme hrát u soupeřů. První přípravný zápas budeme hrát se Spartou na Strahově.

Jsme v období, kdy všichni funkcionáři usilovně ladí složení týmů pro příští sezonu. Můžete již prozradit nějaké přípradné změny v kádru?
Moc konkrétního se zatím prozradit nedá. Odchody jsou zatím dva. Neprodloužili jsme smlouvu s Luisem Arroyem, který tady pod dvou a půl letech končí. Skončila smlouva i Luďkovi Vejmolovi, a tím, že mu v Adamu Jágrikovi vyrostla zdravá konkurence, umožníme mu získat lepší angažmá. Hostování skončila Tomáši Vlčkovi a Dávidu Krčíkovi, o oba hráče máme zájem. Jsme s nimi v kontaktu, jednání s jejich kluby probíhají, ale těžko zatím říci, jak dopadne. Kdybychom o ně přišli, museli bychom to vyřešit jinými příchody. Jinak tým opravdu zůstává pohromadě.

Tanečníci Elvisu Jihlava sbírají pravidelně úspěchy na tuzemských i mezinárodních závodech.
Umění, nebo sport? Akrobatický rock and roll vaší kondici pořádně prověří

Zůstává i trenérský tým?
Trenérský tým bude pokračovat. Dojde tam sice k nějakým drobným změnám, ale hlavní trenér Jan Kameník pokračuje.

V zimě jste byli po letech na soustředění v zahraničí, během sezony přišel nový partner klubu. Je již Vysočina z nejhoršího venku? Je finanční situace, lidově řečeno, v pohodě?
Řekl bych, že jsme přežili nejhorší období takové nejistoty. Nyní se snažíme finance natolik zkonsolidovat, abychom měli vyvážený rozpočet. Popřípadě ho navyšovali. Jednání se současnými i potenciálními partnery probíhají neustále. To je taková nikdy nekončící práce. Věřím tomu, že jsme na dobré cestě. Rozjeli jsme spolupráci i s novým marketingovým týmem, hodně lidí na to pozitivně slyší. Naše finanční situace se posouvá dopředu a s tím spřádáme i náš dlouhodobý cíl - posunout tým do vyšších pater.