Gólman Luděk Vejmola odchytal za Vysočinu šestačtyřicet druholigových utkání plus dva barážová duely. Před touto sezonou vyslyšel vábení FK Haugesund z nejvyšší norské ligy Tippeligaen.

Klub však neuplatnil na šestadvacetiletého brankáře opci. „Víme, že v něm znovu získáváme kvalitního brankáře, který by nám na jaře měl pomoci nejen na hřišti, ale i v kabině,“ uvedl na klubovém webu Vysočiny sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

Ten zároveň informoval i o dvou dalších příchodech do kádru. „Ve formě hostování náš tým doplní dva dvacetiletí perspektivní hráči, kteří náleží do širšího kádru mládežnické reprezentace,“ prozradil Vaculík.

Ze Sparty přijde Vojtěch Patrák, který na podzim nastupoval za juniorku v ČFL a sbíral zkušenosti i v prvoligovém týmu. „Vojtěch je schopen nastupovat na všech ofenzivních pozicích,“ ví Vaculík.

Na prvním tréninku se představí také Jakub Selnar z Viktorie Plzeň. „Jakub je využitelný hlavně na křídelních pozicích. V uplynulém ročníku načerpal zkušenosti s druhou ligou v dresu Sokolova a Pardubic, podzim strávil v plzeňském béčku. V jeho případě by se mělo jednat o hostování s možnou opcí na přestup,“ doplnil Vaculík.

Pokud se jedná o odchody, kromě již dříve oznámeného přestupu Tomáš Smejkala do Jablonce by neměl kabinu opustit nikdo další. „Pouze hledáme pravidelné vytížení pro našeho gólmana Michala Lancmana. Věříme, že jej na jaře nalezne v třetiligové Vrchovině. Předběžně jsme na tom domluveni,“ uzavřel Lukáš Vaculík.